Norovīruss Phjončhanā konstatēts arī sportistiem, visticamāk, sasirgusi kalnu slēpošanas superzvaigzne Šifrina
Lipīgais vēdera norovīruss, kurš turpina izplatīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, pirmo reizi konstatēts diviem sportistiem, par slimības upuriem kļūstot Šveices komandas frīstaila slēpotājiem.
Kopš pagājušās nedēļas sākuma, kad vīrusa infekcija tika konstatēts pirmo reizi, līdz šīs nedēļas ceturtdienai ar šo slimību bija sasirguši 232 cilvēki. Tiesa, visi gadījumi bija konstatēti Olimpiādes darbinieku - apsargu, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un apkalpojošā personāla vidū.
Savukārt piektdien organizatori paziņoja, ka slimība skārusi arī Šveices komandu. Lai arī sasirgušo vārdi oficiāli netika atklāti, Šveices medijs RTS ziņoja, ka saslimušie ir Fabjēns Bešs un Eliass Embīls, kuriem paredzēts starts frīstaila sacensībās.
Šveices komanda norādījusi, ka abi sportisti slimošanas laikā nedzīvo olimpiskajā ciematā, bez tam viņu veselības stāvoklis ir uzlabojies, tāpēc abi varēs piedalīties sacensībās.
Nav izslēgts, ka lipīgais vīruss ir skāris arī slaveno ASV kalnu slēpotāju Mikaēlu Šifrinu, kura piektdien pēc slaloma sacensību pirmā brauciena medijiem sacīja, ka pirms starta viņa nācies vemt un sportiste jūtas saslimusi ar kādu vīrusu.
Jāpiebilst, ka tieši vemšana tiek uzskatīta par norovīrusa saslimšanas galvenajiem simptomiem.
Šifrina ceturtdien kļuva par olimpisko čempionu milzu slalomā.
Vīruss sākotnēji uzliesmojis apsardzes dienesta darbinieku vidū, bet vēlāk Dienvidkorejas slimību kontroles un profilakses centrs atzina, ka saslimuši arī citu jomu darbinieki.
Pērn pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas norisinājās Londonā, ar norovīrusu saslima vismaz 40 cilvēki, no kuriem bija arī vairāki titulēti sportisti.
Norovīruss tautā tiek saukts par "ziemas vemšanas slimību". Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad jau atveseļojies.