88 miljonus vērtais stadions tiks izmantots tikai 4 reizes. Kāds liktenis sagaida Phjončhanas olimpiskās arēnas
Līdz Phjončhanas olimpisko spēļu sākumam atlikušais vairs nieka divas nedēļas. Starp sportistu gatavošanos četrgades lielākajam ziemas sporta forumam ik pa laikam pavīd arī ziņas par dažādiem rēgu objektiem no citām kādreizējām olimpisko spēļu mājvietām, tomēr korejieši par šādām iespējamām problēmām ir padomājuši jau iepriekš.
Phjončhanas olimpisko spēļu mājvieta divas nedēļas pirms atklāšanas
Līdz Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanai - 9. februārī - atlikušas vairs tikai divas nedēļas.
Korejieši 116 miljardus Dienvidkorejas vonu (aptuveni 88 miljonus eiro) vērtajam Phjončhanas olimpiskajam stadionam ir izdomājuši pavisam vieglu risinājumu, lai tas nekļūtu nerentabls, - pēc četrām izmantošanas reizēm nojaukt. 35 000 skatītāju vietu ietilpīgais stadions tika izmantots tikai olimpisko (februārī) un paralimpisko (martā) spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijā, bet pēc tam tiks iznīcināts, jo Phjončhanā, kurā mīt aptuveni 45 000 iedzīvotāju, šādai celtnei pielietojuma nav.
Phjončhanas olimpiskā stadiona celtniecība
Olimpiskais stadions nebūt nav vienīgā celtne, kuru rīkotājiem nācās uzbūvēt. Netālajā Kangnungā, kurā mīt aptuveni 230 000 iedzīvotāju, tika uzceltas ledus arēnas: ātrslidošanai (aptuveni 96 miljonu eiro vērtībā) šorttrekam un daiļslidošanai (aptuveni 101 miljonu eiro) un hokeja halle (aptuveni 80 miljonu eiro vērta). Šī vieta izvēlēta, jo tik apdzīvotā pilsētā šīm sporta celtnēm varētu rast pielietojumu. Vēl viena hokeja halle uzcelta ir studentu pilsētiņā Kvandongā (aptuveni 47 miljoni eiro), Jongseonā tika izveidots kalnu slēpošanas kūrorts (aptuveni 154 miljoni eiro) un trase renes sportiem (aptuveni 84 miljoni eiro). Tāpat no jauna uzcelts tika arī olimpiskais ciemats, kurā mitināsies sportisti.
Phjončhanas olimpisko spēļu sportistu ciemats
Pabeigti 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu un Paraolimpiādes sportistu ciemati, piektdien paziņoja vietējā organizācijas komiteja POCOG.
Kā vēsta "Associated Press", olimpisko mītņu nākotnes lemšanā vietvara izskatīja dažādus variantus. Piemēram, ātrslidošanas arēnā gribēja ierīkot spēļu zāli, šortreka hallē zivju tirgu, bet mazāko no hokeja arēnām sev vēlējās kāda vietējā korperatīvā hokeja komanda.
Turīnas olimpisko spēļu sportistu ciematā izmitina migrantus
2006. gadā Itālijas pilsētā Turīnā notikušo olimpisko spēļu sportistu ciemats tagad tiek izmantots ar sportu pavisam nesaistītiem mērķiem.
Viena no ledus hallēm pēc spēlēm varētu tikt pārvesta uz rentablāku vietu, slēpošanas trases dienvidkorejieši cer izveidot par veiksmīgu atpūtas bāzi, mazāko hokeja arēnu savām vajadzībām izmantos universitāte, bet vairākas citas arēnas turpmāk tiks izmantotas dažādu pasākumu rīkošanā. Tomēr, iespējams, ka visvairāk neskaidrību ir par renes trasi. Jādomā, ka līdz nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm Tokijā viss būs derīgs, bet par tālāko likteni šobrīd ir vēl pāragri runāt.
Soču olimpiskais ciematiņš dažas nedēļas pēc olimpiādes
Kanādā bēgļus izmitina Monreālas Olimpiskajā stadionā
Kanādā no ASV ir ieradušies tik daudz patvēruma meklētāju, ka viņu izmitināšanai trešdien sāka izmantot Monreālas Olimpisko stadionu.
Pamestais Atēnu olimpiskais ciemats 12 gadus pēc spēlēm
2004.gada Atēnu Olimpisko spēļu teritorija.
Phjončhana vienu gadu pirms olimpiskajām spēlēm
Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā ceturtdien, 9. februāri, tika atzīmēts viens gads līdz ziemas olimpisko spēļu sākumam. Ceturtdien pārdošanā parādījās arī pirmās ...