Dāmas, turiet īkšķus! Rio spēļu seksīgākais sportists tuvu dalībai arī ziemas olimpiskajās spēlēs
Jau nākammēnes no 9. līdz 25. februārim Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā norisināsies ziemas olimpiskās spēles, kurās starp daudzajiem tradiocionālajiem sniega un ledus sporta meistariem varētu piedalīties arī kāds ļoti simpātisks sportists no Tongas.
Pita Toufatufuā Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu atklāšanas spēļu ceremonijā sev piesaistīja milzu uzmanīgu, jo lieliski trenētais taekvondo cīkstonis neatstāja vienaldzīgu nevienu skaista auguma cienītāju. Pēc viņa iznāciena sākās runas, ka Tongā oficiālais apģērbs ir vēdera preses "sešpaka" un pēc ceremonijas nelielajā salu valstī radies ķermeņa eļļu deficīts.
No doubt about it, Tonga's flag bearer made the most of his moment in the spotlight: https://t.co/GELCUKxgLg pic.twitter.com/vBEURJjFf9
— SI Olympics (@si_olympics) August 6, 2016
Pašas sacensības gan Pītam neizvērtās diez ko sekmīgas, jo tika piedzīvota neveiksmīga jau taekvondo sacensību pirmajā kārtā ar 1-16 pret Irānas pārstāvi Sajadu Mardani.
Tomēr neilgi pēc Rio spēlēm viņš paziņoja, ka šobrīd 34 gadus vecā sportista olimpiskais stāsts vēl nav galā, jo viņš vēlējās tikt arī uz ziemas spēlēm kā slēpotājs.
Tikai pirms gada Pita pirmo reizi satikās ar slēpošanas treneri un uzsāka ceļu pretī Phjončhanai. Ziemas sporta debitants kopā ar savu treneri un sievu pārcelās uz Vāciju un sāka apgūt slēpošanu. Sākumā viņam nācās vilkt papildu silto drēbju kārtu, jo ikdienā kūrorta apstākļos dzīvojošais sportists nebija pieradis pie sniega un aukstuma. Biezajā drēbju slāni viņš pēc daudzu domām izskatījās smieklīgi, tāpēc devās uz sev daudz tīkamāko Austrāliju, kur aktīvi nodarbojās skrituļslēpošanu, kas pēc Starptautiskās olimpiskās komitejas jaunajiem noteikumiem ļauj iekrāt pietiekami daudz reitinga punktu, lai pat kvalificētos olimpiskajām spēlēm distanču slēpošanā.
Toufatufuā jau ir aizvadījis četras no piecām sacensībām olimpiskajai ieskaitei un šobrīd ir vienu sacensību attālumā no kvalificēšanās Phjončhanai. Tiesa, vienīgā problēma ir tāda, ka pēdējie mači tomēr būs jaaizvada "kaujas apstākļos" - tātad sniegā. Daudzpusīgais atlēts, neskatoties uz finansiālajām grūtībām un nepatiku pret sniegu ir devies uz Poliju, lai tur spertu pēdējo soli pretī ziemas olimpiskajām spēlēm. Nav teikts, ka viņam izdosies to spert, bet pats Pita no tā nebaidās: "Man nav bail no neveiksmēm! Es baidos nemēģināt!"
Ar skumjām gan jāziņo, ka Dienvidkorejā viņš diez vai varēs staigāt bez krekla, jo sinoptiķi paredz, ka olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas laikā varētu būt tik auksts kā nekad iepriekš.
Ja Pitam izdosies tikt uz Phjončhanu, interesanti, ka viņš nebūs pirmais savas valsts pārstāvis ziemas olimpiskajās spēlēs, jo pirms četriem gadiem kamaniņu sacensībās piedalījās Bruno Banani. Sportists, kura īstais vārds ir Fuahea Semi, Sočos izcīnīja 32. vietu 39 dalībnieku konkurencē.
Februāris daudzviet pasaulē un arī Dienvidkorejā ir viens no gada aukstākajiem mēnešiem, kad pēc "Accuweather" sinoptiķu apkopotās informācijas, vidējā gaisa temperatūra Phjončhanā ir četrus grādus zem nulles pēc Celsija.
Kā vēsta medijs "Newsru", prognozes par olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju - 9. februāri - ir vēl krietni nepatīkamākas, jo šobrī tiek paredzēts aptuveni 14 grādu sals. Šāda temperatūra kļūtu par visu laiku zemāko olimpisko spēļu vēsturē, jo līdzšinējā rekordiste ir Lillehammere, kad 1994. gadā termometra stabiņš noslīdēja līdz - 11 grādiem.
Tomēr Phjončhanas olimpisko spēļu rīkotāji nesēž rokas klēpī salikuši un domā risinājumu, lai cilvēki spētu nosēdēt pamatīgajā salā. Šobrīd tiek strādāts pie drošības pārbaužu optimizācijas, lai apmeklētājiem nebūtu jāpavada tik ilgs laiks, stāvot rindās. Savukārt tribīnēs katram skatītājam būs iespēja tikt pie sildošiem plāksteriem un segas.
Phjončhanas olimpisko spēļu sportistu ciemats
Pabeigti 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu un Paraolimpiādes sportistu ciemati, piektdien paziņoja vietējā organizācijas komiteja POCOG.
Jādomā, ka šāds sals liks arī daudziem sportistiem atteikties no piedalīšanās atklāšanas ceremonijā, jo neviens nevēlas saslimt pirms četrgades nozīmīgākā starta. Šādās ceremonijās allaž ir stundām ilga stāvēšana un gaidīšana, bet atlēti šajā brīdī ir pret dažādām saslimšanām īpaši uzņēmīgi. Vairums sportistu uz olimpiskajām spēlēm ir ieradušies savā optimālajā fiziskajā kondīcijā, kad ķermenis pēc smagiem treniņiem ir ar īpaši novājinātu imūnsistēmu, kas savukārt rada milzīgu uzņēmību pret dažādiem vīrusiem un pat saaukstēšanos.
Phjončhanas olimpiskā stadiona celtniecība
Prezentēti Latvijas olimpiešu tērpi Phjončhanai
Latvijas olimpiešiem, kuri startēs 2018.gada Phojnčhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs, apģērba ekipējums sastāvēs no 45 dažādām vienībām, paredzot apģērbu spēļu atklāšanas ...
Phjončhanas olimpisko spēļu medaļas
Jau šoziem no 9. līdz 25. februārim Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā norisināsies ziemas olimpiskās spēles, kurās par godalgām cīnīsies arī Latvijas ...