Lietuvietis Alekna uzvar diska mešanā, Bekele 3000 metros sezonas nobeiguma sacensībās
Kenenisa Bekele vēlreiz pierāda savu favorīta statusu katrās sacensībās.
2009. gada 13. septembris, 16:47

Lietuvas diska metējs Virgīlijs Alekna sestdien izcīnīja uzvaru Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) sezonas finālsacensībās Grieķijas pilsētā Salonikos, informē sacensību rīkotāji.

Alekna, kurš augustā pasaules čempionātā Berlīnē palika bez medaļas, disku raidīja 67,63 metrus tālu, aiz sevis atstājot Robertu Hartingu no Vācijas (66,37) un poli Piotru Malahovski (65,60). Piekto vietu ieņēma Gerds Kanters no Igaunijas ar 65,34 metrus tālu metienu.

100 metru skrējienā vīriešiem uzvarēja Taisons Gejs no ASV, kurš finišēja pēc 9,88 sekundēm, par 0,02 sekundēm apsteidzot jamaikieti Asafu Pauelu. 200 metros sievietēm Alisona Fēliksa un vēl viena amerikāniete Sanja Ričardsa finišēja pēc 22,29 sekunēm. Pēc fotofiniša izpētes par uzvarētāju kļuva Fēliksa.

400 metros vīriem pirmais bija Lašons Merits no ASV (44,93), 800 metros kenijietis Deivids Lakuta Rudiša (1:44,85), 3000 metros Kenenisa Bekele no Etiopijas (8:03,79), 400 metru barjerskrējienā Kerons Klements no ASV (48,11), augstlēkšanā Jaroslavs Ribakovs no Krievijas (2,34 m), trīssoļlēkšanā Deivids Giralts no Kubas (17,45 m), lodes grūšanā Kristians Kantvels no ASV (22,07 m).

1500 metru skrējienā sievietēm pirmā bija Nensija Džebeta Lagata no Kenijas (4:13,63), 5000 metros Mesereta Defara no Etiopijas (15:25,31), 100 metru barjerskrējienā Brigita Fostere no Jamaikas (12,58), 3000 metru kavēkļu skrējienā Ruta Bisibori Njangau no Kenijas (9:13,43), tāllēkšanā Britneja Rīza no ASV (7,08 m), kārtslēkšanā Jeļena Isinbajeva no Krievijas (4,80 m), šķēpmešanā Marija Abakumova no Krievijas (64,60 m) un vesera mešanā Betija Heidlere no Vācijas (72,03 m).

IAAF sezonas finālsacensības Salonikos noslēgsies svētdien. Šķēpmešanā vīriešiem ir pieteikti arī trīs Latvijas pārstāvji - Vadims Vasiļevskis, Ainars Kovals un Ēriks Rags. Vasiļevskis pērn uzvarēja līdzīgās sacensībās Štutgartē.