Aizsargu pāris Laviņš/Galviņš liedz sasniegt cienīgu rezultātu pret Krieviju
Sporta zvaigznes

Aizsargu pāris Laviņš/Galviņš liedz sasniegt cienīgu rezultātu pret Krieviju

Jauns.lv

Latvija olimpisko hokeja turnīru sāka ar zaudējumu 2:8 Krievijai, lielā mērā, pateicoties neveiksmīgajam aizsargu Gunta Galviņa un Rodrigo Laviņa sniegumam, kuri bija laukumā, kad tika zaudēti seši vārti.

Aizsargu pāris Laviņš/Galviņš liedz sasniegt cienī...
Arī Edgars Masaļskis šodien nebija glābējs, lai gan „izvilka” dažus bīstamus metienus, taču ielaida arī tādus, ko citās citreiz būtu varējis atvairīt.
Arī Edgars Masaļskis šodien nebija glābējs, lai gan „izvilka” dažus bīstamus metienus, taču ielaida arī tādus, ko citās citreiz būtu varējis atvairīt.

Krievijas izlase ir pēdējos divu gadu pasaules čempione, bet Latviju tā bija pārspējusi pēdējās četrās savstarpējās spēlēs. Īpaši sāpīgu neveiksmi Latvija piedzīvoja 2006. gada Turīnas Olimpiādē, kad kapitulēja ar 2:9. Atliek secināt, ka Rīgas „Dinamo divi gadi KHL ir palīdzējuši mums atspēlēt vienus vārtus no iepriekšējā rezultāta, jo šodien bija 2:8.

Vārtus Latvijai guva Herbets Vasiļjevs un Ģirts Ankipāns. Krievijai ar diviem rezultatīviem metieniem izcēlās Aleksandrs Ovečkins un Daniss Zaripovs, bet pa reizei precīzi bija Aleksandrs Radulovs, Jevgēņijs Malkins, Ilja Kovaļčuks un Andrejs Markovs.

Jau pašā spēles sākumā pēc latviešu aizsarga Arvīda Reķa noraidījuma Krievija izveidoja vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie vārtsarga Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, savukārt neilgi pēc abu komandu skaitlisko sastāvu vienādošanās Daniss Zaripovs noslēdza veiksmīgi izspēlētu krievu kombināciju. Krievijas hokeja izlase pēc gūtajiem vārtiem turpināja aktīvi uzbrukt un drīz vien par to tika atalgota astotajā spēles minūtē, kad ar atkārtotu metienu otro ripu Masaļska vārtos raidīja Aleksandrs Radulovs. Perioda vidusdaļā Latvijas hokejistiem nedaudz izdevās spēli izlīdzināt, ar grūtībām Krievijas vārtsargs Jevgēņijs Nabokovs tvēra ripu pēc Ģirta Ankipāna metiena no Jāņa Sprukta piespēles, savukārt drīz pēc tam, izspēlējot savu pirmo skaitlisko vairākumu, Latvijas hokejisti bija vēl tuvāk vārtu guvumam. Pēc Krišjāņa Rēdliha tālmetiena Nabokovs neveiksmīgi atsita ripu, ļaujot tai nonākt tukšu vārtu priekšā, taču pats savu kļūdu paspēja laikus labot. Trešdaļas izskaņā Guntis Galviņš vārtu priekšā zaudēja ripu cīņā ar Aleksandru Sjominu, kurš momentāli adresēja piespēli Ovečkinam, bet pēdējā metiens nebija pa spēkam Edgaram Masaļskim.

Daudz pārliecinošāk par pirmajām 20 nospēlētajām minūtēm Latvija aizvadīja otro periodu, brīžiem pat iespiežot Krievijas izlasi tās aizsardzības zonā. Laba iespēja ar tālmetienu gūt vārtus skaitliskajā vairākumā bija Mārtiņam Cipulim, tāpat reālus vārtu gūšanas momentus neizmantoja Armands Bērziņš un Aleksejs Širokovs. Jāpiebilst, ka Bērziņš pat nonāca vienatnē ar sāncenšu vārtsargu Nabokovu, taču to neprata pārspēt. Krievijas hokejisti uzbruka retāk nekā pirmajā trešdaļā, taču brīžiem arī Edgaram Masaļskim nācās demonstrēt savu meistarību pilnā apmērā, lai glābtu latviešus no vārtu zaudējuma. Tomēr pusotru minūti pirms perioda beigām Krievijai izdevās gūt ceturtos vārtus. Pēc Masaļska atsistās ripas pirmais to vārtu priekšā iegua Malkins, kurš ar pirmo pieskārienu uzreiz to raidīja trenera Oļega Znaroka vadītās komandas vārtos.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā ar rezultatīvu metienu izcēlās Herberts Vasiļjevs, kurš guva vārtus pēc sekmīgas Aleksandra Ņiživija piespēles. Uzreiz pēc Latvijas hokejistu gūtajiem vārtiem trīs reizes ar rezultatīviem raidījumiem izcēlās krievi - savus otros vārtus guva Aleksandrs Ovečkins un Daniss Zaripovs, kā arī Iļja Kovaļčuks, panākot jau 7:1 krievu labā. Tomēr vēl pēc brīža precīzs bija Ģirts Ankipāns, samazinot rezultāta starpību līdz 2:7. Spēles noslēdzošā daļa jau aizritēja salīdzinoši mierīgāk, un vārtu gūšanas momenti abām komandām nebija tik daudz. Cīņas priekšpēdējā minūtē tomēr Krievijai izdevās gūt savus astotos vārtus, kad Masaļska atsisto ripu vārtos raidīja Andrejs Markovs.

Latvijas valstsvienībai bija 300.spēle pēc neatkarības atjaunošanas.

Abas komandas cīnās B apakšgrupā, kurā vēl ir arī Čehija un Slovākija, kas turnīru uzsāks ar savstarpējo maču trešdien. Turnīra turpinājumā Latvijas izlase naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika spēkosies ar Čehijas izlasi, bet diennakti vēlāk tiksies ar Slovākiju. Pēc apļa turnīra aizvadīšanas grupu uzvarētājas un labākā no trijām otro vietu ieguvējām garantēs vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas aizvadīs "play-off" maču, noskaidrojot pārējās ceturtdaļfinālistes.

Latvijas hokeja izlases sastāvs mačā ar Krieviju: vārtsargi - Edgars Masaļskis, Sergejs Naumovs; aizsargi - Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš, Kārlis Skrastiņš, Oskars Bārtulis; uzbrucēji - Lauris Dārziņš, Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš, Gints Meija.

Krievijas hokeja izlases sastāvs mačā ar Latviju: vārtsargi - Jevgēņijs Nabokovs, Iļja Brizgalovs; aizsargi - Andrejs Markovs, Iļja Ņikuļins, Dmitrijs Kaļiņins, Konstantīns Korņejevs, Deniss Grebeškovs, Fjodors Tjutins, Sergejs Gončars, Antons Volčenkovs; uzbrucēji - Pāvels Dacjuks, Jevgēņijs Malkins, Sergejs Fjodorovs, Iļja Kovaļčuks , Maksims Afinogenovs, Daniss Zaripovs, Aleksejs Morozovs, Aleksandrs Sjomins, Aleksandrs Ovečkins, Sergejs Zinovjevs, Aleksandrs Radulovs, Viktors Kozlovs.

LETA/ kasjauns.lv/Foto: AFP