2010. gada 11. jūnijs, 13:25

Aija Brumermane karjeru turpinās Francijas virslīgā

Latvijas sieviešu izlases basketboliste Aija Brumermane nākamo sezonu aizvadīs Francijas augstākās līgas komandā "USO Mondeville".

Brumermanei iepriekšējās sezonas spēlēja Latvijas čempionvienībā "TTT Rīga". Aizvadītajā sezonā Brumermane FIBA Eirolīgas turnīrā desmit spēlēs vidēji mačā guva 6,8 punktus un izcīnīja 5,5 atlēkušās bumbas. Savukārt Latvijas Sieviešu basketbola līgā (LSBL) Brumermane sešās izslēgšanas turnīra mačos vidēji guva 7 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas.

Pēdējos gados Brumermane kļuvusi arī par stabilu Latvijas izlases basketbolisti. Pagājušā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā viņa piecās spēlēs vidēji guva 2,8 punktus un izcīnīja 2,4 atlēkušās bumbas.

Francijā jau vairākus gadus dzīvo un zemākā līmenī basketbolu spēlē Aijas Brumermanes māsa Dace.

Pagājušajā sezonā "USO Mondeville" komandu pārstāvēja cita latviete Aija Putniņa, kura komandai palīdzēja iekļūt Francijas čempionāta pusfinālā un FIBA Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Nākamajā gadā Francijas čempionātā spēlēs vismaz trīs latvietes - Putniņa cīnīsies "Arras" komandā, bet Sabīne Niedola pārstāvēs Nantes "Reze" vienībā. Tikmēr Elīna Babkina no Francijas vienības "Challes les Eaux" pārcēlusies uz Polijas čempionvienību Gdiņas "Lotos".