Citi sporta veidi
2010. gada 3. jūlijs, 15:38

"Tour de France" - viena no lielākajām krāpšanām sporta vēsturē

Jauns.lv

Izdevums "Wall Street Journal" (WSJ) sestdien "Tour de France" starta dienā nosauca prestižās sacensības par vienu no, iespējams, lielākajām krāpšanām sportā, publicējot jaunas atklāsmes par plašo dopinga lietošanas praksi velobrauciena nesenajā vēsturē.

Par paša pārkāpumiem dopinga lietošanā žurnālam stāstīja bijušais "Tour de France" uzvarētājs Floids Lendiss, kurš neslēpa, ka dažādu aizliegto preparātu izmantošana savulaik bija ierasta prakse. Sešas nedēļas pēc pilnīgas atzīšanās dopinga lietošanā Lendiss pārkāpumos vainoja arī savus bijušos kolēģus un "US Postal" komandas vadību.

Lendisa stāstīto par "Tour de France" aizkulisēm WSJ nodēvēja par "līdz šim vispilnīgāko ieskatu sistēmā, kas varētu būt viena no vislielākajām un vissarežģītāk pārvaldītajām krāpšanas sazvērestībām sporta vēsturē."

Lendiss stāstīja, ka lietojis visdažādākās aizliegtās vielas, tostarp testosteronu, augšanas hormonus un eritopojetīnu (EPO). Viņš arī atsauca atmiņā dažādos apstākļos notikušas asins pārliešanas un apgalvoja, ka papildu līdzekļus dopinga preparātiem komanda ieguva no lieko divriteņu pārdošanas.

Intervijās WSJ vēl trīs bijušie "US Postal" komandas riteņbraucēji apliecināja, ka lietoja dopingu, taču viņu nevēlējās sevi nosaukt. Lendiss apgalvoja, ka dopingu regulāri lietojis septiņkārtējais "Tour de France" čempions Lenss Ārmstrongs, kurš startēs arī 2010. gada sacensībās. Pēc WSJ informācijas ASV likumsargi pārbauda "US Postal" rīcību, vai ar dopinga lietošanu tā nav krāpusi savus sponsorus.

Par dopinga pārkāpumiem Lendisam atņēma 2006. gadā gūto "Tour de France" čempiona titulu. Ārmstrongs iepriekš sludināja, ka Lendisam kā dopinga lietotājam nevar ticēt, un viņa stāsti ir nepamatoti.

"Tour de France" sestdien startēs ar prologu Roterdamā, Nīderlandē, un pēc 20 posmos sadalītu 3596 kilometru veikšanas 25. jūlijā finišēs Parīzē.

BNS