2010. gada 19. jūlijs, 23:18

U-20 sieviešu izlase Eiropas čempionātā apspēlē Poliju

Latvijas U-20 izlases basketbolistes pirmdien Liepājā Eiropas čempionāta (Eč) otrās kārtas pirmajā spēlē ar 63:49 pārspēja Poliju, sperot soli pretī iekļūšanai ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju uzvara.

Jau no spēles sākuma laukuma saimniecēm piederēja pārsvars, ko veiksmīgi darbojoties aizsardzībā, ar katru ceturtdaļu izdevās palielināt. Pēc puslaika Latvijas izlase atradās vadībā ar 35:20, bet pēc trešās ceturtdaļas pārsvars bija jau 18 punkti - 48:30. Tikai pēdējā ceturtdaļā Polijas basketbolistes starpību nedaudz samazināja, tomēr Latvijas izlases uzvaru apdraudēt nespēja.

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Sabīne Niedola, kura guva 26 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas zem groziem. Savukārt Kristīne Vītola guva 19 punktus.

Otrās kārtas grupas turnīrā Latvijas izlasei otrdien vēl būs jāspēlē ar Franciju un trešdien ar Nīderlandi. Pirmdien Francijas izlase ar 80:66 pārspēja Ukrainu, tiekot pie trešā panākuma, bet Nīderlandes izlase negaidīti ar 74:53 sagrāva Krieviju.

Francijai ir trīs uzvaras, Krievijai un Latvijai ir pa diviem panākumiem, Nīderlandei un Polijai pa vienam, bet Ukraina E grupā ir bez uzvarām.

F grupā pirmdien Lietuva ar 63:57 uzvarēja Serbiju, Spānija ar 91:69 pārspēja Baltkrieviju, bet Turcija ar 67:58 uzveica Itāliju.

Katrā no divām grupām sešu komandu konkurencē jāiekļūst četriniekā, lai tiktu ceturtdaļfinālā un turpinātu pretendēt uz medaļām.

Čempionāts noslēgsies ar finālspēlēm 25. jūlijā. Pērn Latvijas U-20 izlase ieguva EČ bronzas godalgas.