Soču olimpisko spēļu talismans nonācis autortiesību strīdā. FOTO!
Apaļīgais baltais lācis, kas izraudzīts par vienu no 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu talismaniem, nonācis autortiesību strīda epicentrā, jo 1980. gada Maskavas olimpisko spēļu talismana - lācēna - autors Viktors Čižikovs paziņojis, ka jaunais talismans esot plaģiāts.
Soču olimpisko spēļu talismans nonācis autortiesību strīdā
"Tas ir tieši tāds pats, kā mans: acis, deguns, mute, smaids, lai gan tas ir nedaudz šķībs," Čižikovs teica intervijā radiostacijai "Eho Moskvi".
"Man nepatīk, kad cilvēki zog, bet kā autoram tas ir īpaši sāpīgi," viņš atzina.
Čižikovs nav vienīgais, kas paudis sarūgtinājumu par balto lāci kā talismanu.
Vietējie mediji vēstīja, ka, tuvojoties parlamenta apakspalātas Valsts domes vēlēšanām, valdošās partijas "Vienotā Krievija" pretinieki saskata šajā izvēlē līdzību ar partijas simbolu polārlāci.
Trīs dzīvnieki - sniega leopards, baltais lācis un zaķis izraudzīti par 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu talismaniem. Talismani tika izvēlēti sestdien televīzijas tiešraidē, kuras laikā skatītāji varēja balsot par sev tīkamākajiem tēliem. Visvairāk balsu - 28 procentus savāca sniega leopards, kurš bija arī Krievijas premjerministra Vladimira Putina favorīts. Putins pirms balsojuma teica, ka tā būtu "simboliska" izvēle, jo sniega leopards ir "stiprs, spēcīgs, ātrs un skaists dzīvnieks". Baltajam lācim tika 18 procenti, bet zaķim 16 procenti balsu.
Ar orgkomitejas lēmumu par talismaniem apstiprināja visus trīs dzīvniekus, tādējādi simbolizējot trīs vietas uz goda pjedestāla, pēc balsošanas rezultātu paziņošanas sacīja Soču olimpisko spēļu orgkomitejas vadītājs Dmitrijs Černišenko.
Skatītāji ar īsziņu vai telefonzvanu palīdzību varēja balsot arī par tādiem tēliem kā delfīns, saulīte un Salatēvs, kurš gan tika diskvalificēts neilgi pirms balsojuma, jo radās bažas, ka Krievija varētu zaudēt tiesības uz savu Jaungada simbolu, jo pēc olimpiskajām spēlēm to talismani kļūst par Starptautiskās Olimpiskās komitejas intelektuālo īpašumu.
Desmit finālisti tika izraudzīti no vairāk nekā 24 000 pretendentiem.