2011. gada 11. aprīlis, 22:44

Latvijas U-18 hokeja izlase ar uzvaru sāk pasaules čempionātu

Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupas turnīra pirmajā spēlē pirmdien ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pieveica Itālijas vienaudžus.

Divus vārtus Latvijas izlasē guva Roberts Lipsbergs, bet vienu reizi precīzi meta Artūrs Birstiņš.

Pirmajā trešdaļā pārsvars piederēja Latvijas izlasei, tomēr rezultātu tai neizdevās atklāt.

Otrās 20 minūtes daudz aktīvāk sāka Latvijas hokejisti un pat guva vienus vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti, jo bija gūti ar roku. Tomēr trešdaļas desmitajā minūtē Latvijas izlase beidzot atklāja rezultātu, kad ar atkārtotu metienu precīzs bija Lipsbergs. Savukārt mača 34. minūtē Latvijas izlase dubultoja rezultātu, kad Juris Ziemiņš no savas zilās līnijas raidīja ripu pretinieku zonā, to neveiksmīgi atsita vārtsargs Džanluka Vallīni un pirmais pie ripas piekļuva Birstiņš, ieraidot to vārtos.

Trešajā trešdaļā labas iespējas gūt vārtus bija abām komandām, tomēr precīzi atkal bija tieši Latvijas hokejisti, kad 61 sekundi pirms pamatlaika beigām Lipsbergs pielaboja jau tukšos vārtos lidojošu ripu.

Par labāko hokejistu Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš atvairīja visus 33 pretinieku metienus.

Kā ziņots, čempionāta pirmajā mačā Kazahstānas izlase ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Ungārijas valstsvienību.

Nākamajās spēlēs otrdien Latvija spēkosies ar Kazahstānu, pēc tam ceturtdien spēkosies ar Lielbritāniju, turnīra noslēgumā svētdien tiksies ar Ungāriju.

Kā ziņots, turnīrā bija plānojusi piedalīties arī Japānas izlase, tomēr pēc valsti piemeklējušās spēcīgās zemestrīces un tai sekojošā cunami tā savu dalību atsauca.

Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums nodrošināt vietu augstākās divīzijas turnīrā. Komandā iekļauti visi spēcīgākie hokejisti, izņemot jauno zvaigzni Zemgu Girgensonu, kurš pašlaik spēlē Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) komandā Dubjūkas "Fighting Saints".

Jau vēstīts, ka Latvijas U-18 izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka pagājušā gada novembra vidū, kad divreiz ar rezultātu 7:1 un 7:2 tika apspēlēta Austrijas komanda. No 15.-17.decembrim Latvijas U-18 izlase piedalījās triju valstu starptautiskajā turnīrā "Minsk Cup", kur tika atzīts Krievijas U-17 izlases pārākums un pārspētas U-17 un U-18 Baltkrievijas komandas. Februārī vairāki U-18 izlases kandidāti piedalījās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē U-17 izlases sastāvā, kur tika izcīnīta piektā vieta, bet ceturtdien notikušajā pārbaudes spēlē ar 3:1 pārspēja Baltkrieviju.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase pasaules čempionāta A divīzijas turnīrā izcīnīja devīto vietu un zaudēja vietu augstākajā divīzijā.