Andris Biedriņš - pārliecinoši pelnošākais sportists Baltijā
Ziemeļamerikas vadošais sporta medijs ESPN ir apkopojis 182 pasaules valstu pelnošāko sportistu topu, kurā Latvijas līderis NBA komandas Goldensteitas „Warriors” basketbolists Andris Biedriņš izskatās ļoti cienījami. Kasjauns.lv jums piedāvās ielūkoties, mūsuprāt interesantāko šī topa dalībnieku naudas makos.
Desmit pelnošākie savu valstu sportisti
Neskatoties uz jau otro individuāli ne pārāk veiksmīgo sezonu, Biedriņa algu tas nav ietekmējis un šobrīd viņš saņem deviņus miljonus ASV dolāru sezonā, kas viņu ierindo kā pārliecinoši pelnošāko Baltijas sportistu. Mūsu kaimiņiem līderi ir lietuviešu basketbolists Lins Kleiza no NBA komandas Toronto „Raptors”, kurš sezonā saņem 4,99 miljonus ASV dolāru, bet igauņiem Nīderlandes kluba „AZ Alkmaar” spēlējošais futbolists Ragnārs Klavans saņem nedaudz vairāk kā divus miljonus dolāru.
Biedriņš gana cienījami izskatās arī uz citu tuvāko kaimiņvalstu fona, piemēram, lielās Krievijas pelnošākais sportists arī basketbolists Andrejs Kiriļenko no Jūtas „Jazz” saņem 17,82 miljonus dolāru, ukraiņu bokseris Vladimirs Kličko saņem 6-8 miljonus dolāru par katru cīņu (pēdējā laikā gadā viņš vairāk par diviem boksa mačiem neaizvada), bet Baltkrievijas futbola zvaigzne Aleksandrs Gļebs no Anglijas premjerlīgas kluba Birmingemas „City” saņem 3,3 miljonus dolāru sezonā.
Pašā topa galvgalī atrodas, protams, ASV un tās lielākā beisbola zvaigzne Alekss Rodrigezs, kurš pārstāv MLB klubu Ņujorkas „Yankees”, kā arī filipīniešu bokseris Manijs Pakjao, kurš līdz ar to ir uzskatāms par Āzijas rekordistu. Abi šie sportisti sezonā saņem 32 miljonus dolāru. Nedaudz negaidīti, ka trešajā vietā ar 26,33 miljoniem ir somu autobraucējs Kimi Raikonens, kurš ir pametis F-1 un karjeru turpina WRC rallijā, bet šogad izmēģinās spēkus arī ASV populārākajā autoseriālā NASCAR. Kimi ir uzskatāms par visvairāk pelnošo Eiropas sportistu. Ceturtajā vietā topā ir Spānija ar savu F-1 pilotu Fernando Alonso, kurš pārstāv „Ferrari” un gadā saņem 22,74 miljonus. Piektajā vietā ir Dienvidamerikas līderis Venecuēlas beisbolists Džohans Santana, kurš, spēlējot Ņujorkas „Mets”, saņem 21,64 miljonus dolāru. Pirmo sešinieku noslēdz portugāļu futbolists Krištiano Ronaldu, kurš Madrides „Real” rindās sezonā nopelna 19,5 miljonus dolāru. Septītais ir vēl viens Ņujorkas „Mets” beisbolists Karloss Beltrans, kurš pārstāv Puertoriko un saņem 19,33 miljonus. Tikmēr 8.-10. vietu ar 19 miljoniem ASV dolāru dala divi beisbolisti Alfonso Soriano (Dominikānas republikas pārstāvis no Čikāgas „Cubs”) un Karloss Lī (panamietis no Hjūstonas „Aeros”), kā arī Anglijas premjerlīgas kluba Mančestras „City” argentīniešu futbolists Karloss Tevezs.
Pelnošākais Āfrikas sportists šobrīd ir Anglijas premjerlīgas kluba Mančestras „City” spēlējošais Jaja Turē, kurš sezonā saņem 18,2 miljonus dolāru, bet Austrālijas un Okeānijas pelnošākais sportists ir Milvoki „Bucks” basketbolists Endrjū Boguts, kurš saņem 11,05 miljonus dolāru sezonā.
Kamēr vienu valstu pelnošākie sportisti saņem neskaitāmus miljonus tikmēr citās uz viņu fona pavisam smieklīgas summas. No šīm 182 valstīm pēdējās vietas ieņem Okeānijas saliņas Niue skrējējs Maikls Džuniors Džeksons, kurš gadā nopelnījis vien 5800 dolāru, tiesa, treniņiem veltot vien sešas nedēļas. Gada laikā pie 8 430 dolāriem ticis Āzijas valsts Nepālas futbolists Santošs Sahukala, bet Āfrikas valsts Čadas futbolists Misdongarde Betoligars, spēlējot Serbijas klubā FK „Metalac” nopelnījis 21,5 tūkstošus dolāru. Interesanti, ka šajā topā ir iekļuvis arī Franciju pārstāvošais Okeānijas valstiņā Taiti dzimušais tenisists Fabrīss Santoro, kurš savas karjeras ne pārāk sekmīgajā pēdējā sezonā nopelnīja 19,5 tūkstošus dolāru, kas tik un tā ļāva viņam kļūt par savas dzimtenes pelnošāko sportistu.