2011. gada 3. novembris, 00:16

Latvijas handbolisti ar pārliecinošu uzvaru pār Beļģiju sāk pasaules čempionāta kvalifikāciju

Latvijas handbolisti trešdien izbraukumā Kortrijkā ar 36:29 pārliecinoši pārspēja Beļģijas valstsvienību pirmajā spēlē 2013.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Jau 20. minūtē Latvijas izlases pārsvars sasniedza astoņus vārtus, tādēļ galvenais treneris Valdis Labanovskis veica vairāk maiņas un spēlē iesaistīja izlases jaunos handbolistus, pastāstīja Latvijas delegācijas vadītājs Guntars Opmanis. Puslaika beigās Latvijas izlase bija vadībā ar 21:12, un atlikušajā cīņas daļā komandas līderiem vairāk deva atpūsties.

Mājās Latvijas valstsvienība atgriezīsies ceturtdien vakarā, Rīgas lidostā ierodoties plkst. 17.55.

Nākamo spēli pret Beļģiju Latvijas izlase aizvadīs sestdien Dobelē.

PČ kvalifikācijas turnīrā Latvija un Beļģija spēlē vienā trijniekā ar Melnkalni. Pret Melnkalni Latvijas komanda divreiz spēlēs janvāra vidū. Par iekļūšanu PČ finālturnīrā, kas notiks Spānijā, tālāk cīnīsies tikai septiņu kvalifikācijas turnīra grupu uzvarētājas.

Latvijas vīriešu handbola izlase spēlēm ar Beļģiju:

Vārtsargi – Helmuts Tihanovs, Raimonds Šteins, Edgars Kukša; laukuma spēlētāji – Margots Valkovskis, Dainis Krištopāns, Ingars Dude, Aivis Jurdžs, Jānis Gremzde, Jānis Pavlovičs, Andis Ērmanis, Jānis Šteinbergs, Austris Tuminskis, Ģirts Lilienfelds, Vitālijs Borisenko, Uldis Lībergs, Elvijs Borodovskis.