Čehu pretuzbrukumi salauž labi spēlējošo Latviju
Latvijas hokeja izlase ceturtajā pasaules čempionāta spēlē ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) piekāpās Čehijas valstsvienībai.
Mača rezultātu otrās trešdaļas ceturtajā minūtē atklāja Armands Bērziņš, bet piecas minūtes vēlāk, komandām spēlējot četratā pret četriem, Milanam Mihalekam izdevās panākt izlīdzinājumu.
Nepilnas desmit minūtes pirms pamatlaika beigām izgājienā pret Edgaru Masaļski precīzs bija Petrs Nedveds un Čehija pārņēma vadību mačā, bet vēl pēc divām ar pusi minūtēm Čehijai, spēlējot vairākumā, trešos vārtus guva Tomašs Plekaņecs.
Spēle sākās mierīgā cīņā un pirmo puslīdz bīstamo metienu pa vārtiem ceturtajā minūtē izpildīja Latvijas hokeja jaunatklājums Miks Indrašis. Savukārt pirmais teicamais moments latviešiem radās sestajā minūtē, kad Oskara Bārtuļa metiens trāpīja pa vārtu stabiņu.
Devītajā minūtē aktīvi nospēlēja ceturtā maiņa, izprovocējot noraidījumu Ondrejam Ņemecam uz 2+2 minūtēm. Ilgajā vairākumā Latvijas izlase bīstamāko momentu spēja izveidot pēdējās sekundēs, kad pēc Bārtuļa metiena pirmais pie atlēkušās ripas tika Kaspars Daugaviņš, kurš vēlreiz sita ripu pret vārtu stabiņu.
Pēc mazākuma izturēšanas Čehijas izlase arvien vairāk sāka uzturēties Latvijas izlases zonā, izveidojot arvien vairāk bīstamus momentus. 25 sekundes pirms trešdaļas beigām divas soda minūtes nopelnīja Bārtulis, kas Latvijai bija tikai sestais mazākums šajā čempionātā, tomēr pirmajā spēles daļā rezultāts nemainījās.
Otrās trešdaļas sākumā Čehija vairākumā neko ļoti bīstamu izveidot nespēja un rezultātu ceturtās minūtes izskaņā atklāja tieši latvieši - Ronalds Ķēniņš iespēlēja ripu vārtu priekšā un tur vissekmīgāk nospēlēja Bērziņš. Līdz ar to Latvijas izlase atklājusi rezultātu visās četrās līdz šim aizvadītajās pasaules čempionāta spēlēs.
Pēc nokļūšanas zaudētājos Čehijas izlase sāka spēlēt arvien aktīvāk. Astotajā minūtē pēc asumiem abas komandas tika pie abpusēja noraidījuma un spēlēšanu četratā pret četriem izmantoja Čehija, kad pretuzbrukumā, izcīnot atlēkušo ripu, to vārtos ieraidīja Mihaleks.
Čehijas izlase vairākas reizes nospēlēja asi pret Latvijas izlases vārtsargu, kas atkal rezumējās asumos un vēlreiz abām komandām nācās spēlēt četratā pret četriem. Šoreiz bīstamāko momentu izveidoja Daugaviņš, kuram pāris sekunžu laikā divreiz bija iespēja ieraidīt ripu vārtos, bet ikreiz kaut kas nedaudz pietrūka. Spēles otrajā daļā cīņa abu komandu izpildījumā bija daudz aktīvāka un emocionālāka nekā pirmajā.
Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Čehijas izlase palika mazākumā, jo pārāk daudz tās hokejistu bija laukumā. Vairākumu Latvijas izlase sāka veiksmīgi, bet otro daļu nospēlēja neveiksmīgi. Savukārt pēdējā minūtē pēc pārtraukuma pret Jāni Spruktu Čehija vēlreiz palika četru vīru sastāvā, tomēr otrajā trešdaļā rezultāts tā arī nemainījās.
Trešās trešdaļas pirmajā pusē iniciatīva piederēja Čehijai, tomēr abas komandas spēlēja piesardzīgā manierē, cerot uz pretuzbrukumiem. Un šādā cīņas gaitā sekmīgāk nospēlēja Čehija un pēc Ņemeca teicamas piespēles 51.minūtē 40 gadus vecais Petrs Nedveds tika izvirzīts viens pret Masaļski un pirmoreiz cīņā izvirzīja vadībā Čehiju - 2:1.
Latvijas izlasei pēc vārtu zaudējuma stabilu iniciatīvu neizdevās iegūt un to vēl vairāk apgrūtināja Armands Bērziņš, kurš nopelnīja noraidījumu. Atrodoties mazākumā, Latvijas izlase metās uzbrukumā un jau pēc pāris sekundēm tas atspēlējās, kad Plekaņecs kārtējā pretuzbrukumā guva trešos vārtus savai komandai.
Četras minūtes pirms pamatlaika beigām divas soda minūtes nopelnīja arī Oskars Cibuļskis. Kaut ļoti bīstamus momentus Čehijas izlase neizveidoja, tā līdz pat cīņas beigām nospēlēja stabili, neļaujot Latvijai vairs iesaistīties cīņā par panākumu.
Zīmīgi, ka trešajā trešdaļā Latvija pa pretinieku vārtiem izpildīja tikai trīs metienus, bet kopumā Čehijai šajā pārsvarā bija pārsvars ar 34:26.
Zīmīgi, ka Latvijas izlase pasaules čempionātos jau piecās no septiņām savstarpējām spēlēm zaudējusi Čehijai tieši ar rezultātu 1:3.
Par labāko hokejistu Latvijas izlasē tika atzīts Georgijs Pujacs, bet Čehijas valstsvienībā vārtsargs Jakubs Kovāržs.
Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta sestdien, kad tā plkst.13.15 sacentīsies ar Norvēģiju.
Turnīra pirmajā mačā Latvija izlase, cienījami nospēlējot vairāk nekā 30 minūtes, ar rezultātu 2:5 zaudēja spēcīgajai Krievijas valstsvienībai, pēc tam saspringtā cīņā ar 3:2 pārspēja Vāciju, bet trešajā mačā otrdien ar 5:0 pārliecinoši pieveica Itāliju.
Savukārt Čehijas valstsvienība čempionātu sāka ar uzvaru 2:0 pār Dāniju, pēc tam otrajā cīņā ar 1:4 zaudēja vienai no turnīra saimniecēm Zviedrijai, bet trešajā spēlē tikai pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pārspēja Norvēģiju.
Kā ziņots, vēl vienā Stokholmas grupas spēlē ceturtdien Krievija ar rezultātu 3:1 pārspēja Dāniju.
Stokholmas apakšgrupas kopvērtējumā pēc četrām kārtām pa 12 punktiem ir Zviedrijai un Krievijai, bet Čehija ar astoņiem punktiem pakāpās uz trešo vietu. Latvijas izlase ar sešiem punktiem ieņem ceturto vietu, bet četrus punktus izcīnījusi Norvēģija. Trīs punkti ir Vācijas rēķinā, Itālijas izlase tikusi pie diviem punktiem, bet viens punkts ir Dānijai.
Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.
Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.
Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.
Šis ir pirmais gads, kad IIHF ieviesusi šādu izspēles kārtību. Iepriekšējais izspēles formāts pastāvēja kopš 2000.gada.
Latvijas izlasei izvirzīts uzdevums sasniegt pasaules čempionāta labāko astoņnieku.
Gatavojoties šī gada pasaules čempionātam, Latvijas izlase kopumā aizvadīja astoņas pārbaudes spēles, kurās spēja izcīnīt piecas uzvaras.
Pagājušā gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieņēma 13.vietu, neizpildot Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes izvirzīto uzdevumu.
Pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, kas notika Slovākijā, LHF valde atlaida visu Latvijas izlases vadību, no amata atbrīvojot galveno treneri Oļegu Znaroku un viņa palīgus Hariju Vītoliņu un Leonīdu Beresņevu, kā arī valstsvienības ģenerālmenedžeri Sandi Ozoliņu.
Par jauno Latvijas izlases galveno treneri pagājušā gada augustā tika apstiprināts kanādiešu speciālists Teds Nolans, kurš trenera karjeras laikā ir strādājis ar tādām Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandām kā Bufalo "Sabres", Ņujorkas "Islanders", Hārtfordas "Whalers" un Tampabejas "Lightning".
1996./1997.gada sezonā, būdams "Sabres" galvenais treneris, Nolans saņēma Džeka Adamsa balvu, kas tiek piešķirta līgas labākajam trenerim.
Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Edgars Masaļskis, Māris Jučers, Ervīns Muštukovs;
aizsargi - Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš, Jānis Andersons;
uzbrucēji - Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass un Ronalds Ķēniņš.
Čehijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Jakubs Štepaneks (Sanktpēterburgas SKA, Krievija), Jakubs Kovāržs (Česke Budejovices "Mountfield", Čehija), Petrs Mrāzeks (Otavas "67's", Kanāda);
aizsargi - Petrs Časlava (Maskavas CSKA, Krievija), Ondržejs Ņemecs (Čerepovecas "Severstaļ", Krievija), Miroslavs Blatjaks, Jakubs Nakladals (abi - Ufas "Salavat Julajev", Krievija), Lukašs Krajīčeks (Minskas "Dinamo", Baltkrievija), Tomašs Moizišs (Turku TPS, Somija), Ždeneks Kutlāks ("Ambri-Piotta", Šveice);
uzbrucēji - Tomašs Plekaņecs (Monreālas "Canadiens", NHL), Davids Krejči (Bostonas "Bruins", NHL), Milans Mihaleks (Otavas "Senators", NHL), Alešs Hemskijs (Edmontonas "Oilers", NHL), Mihals Frolīks (Čikāgas "Blackhawks", NHL), Lukašs Kašpars, Jirži Novotnijs (abi - Astanas "Baris", Kazahstāna), Petrs Pruha (SKA), Jakubs Petružaleks (Habarovskas "Amur", Krievija), Petrs Nedveds (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Petrs Koukals ("Pardubice", Čehija), Mihals Vondrka (Prāgas "Slavia", Čehija), Petrs Tenkrāts (Prāgas "Sparta", Čehija).