2012. gada 14. maijs, 19:57

Francijas hokeja izlase pieveic Baltkrieviju, saglabājot reālas izredzes uz ceturtdaļfinālu

Francijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pārspēja Baltkrievijas valstsvienību.

Līdz ar to, ja Francija pēdējā kārtā otrdien pieveiks Slovākiju, tā sensacionāli sasniegs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.

Kaut Francijas izlase pirmajā trešdaļā izskatījās pārliecinošāk, cīņas rezultātu devītajā minūtē atklāja Baltkrievijas izlases spēlētājs Aleksejs Kaļužnijs. Izlīdzinājumu aizsargs Kevins Hekvefeils panāca 38.minūtē.

Pēc šīs epizodes cirkšņa traumas dēļ vārtus atstāja baltkrievu vārtsargs Vitālijs Kovaļs un viņa vietā laukumā nāca komandas trešais vārtsargs Dmitrijs Mičakovs.

Kā ziņots, Baltkrievijas izlases pamatvārtsargs Andrejs Mezins pagājušajā nedēļā patvaļīgi atstāja komandu.

Uzvaru Francijas izlase minūti un 17 sekundes pirms pamatlaika beigām nodrošināja Johans Ovitū.

Vēl vienā šīs grupas mačā plkst.20.15 Kazahstāna tiksies ar Somiju.

Ja Kazahstāna spēs sagādāt pārsteigumu un uzvarēt pamatlaikā pašreizējo čempionvienību, tad Baltkrievijai, lai saglabātu vietu augstākajā divīzijā, otrdien būs obligāti jāatņem vismaz punkts Kanādai.

Helsinku grupas kopvērtējumā šobrīd Kanāda ar 16 punktiem atrodas līderpozīcijā, tai trīs punktus zaudē ASV izlase, bet Somija ar 12 punktiem atkritusi uz trešo pozīciju. Slovākijas izlases kontā ir 12 punkti, deviņus punktus izcīnījusi Francija, seši punkti ir Šveicei, bet trīs punktus iekrājusi Baltkrievija. Savukārt Kazahstānas valstsvienības rēķinā viens punkts.

Šā gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.

Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šā gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-8.vietu, čempionāts būs noslēdzies, turklāt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.

Šis ir pirmais gads, kad IIHF ieviesusi šādu izspēles kārtību. Iepriekšējais izspēles formāts pastāvēja kopš 2000.gada.