Boltam fantastisks olimpiskais rekords un zelts 100 metros
Useins Bolts noskrējis visu laiku otrus ātrākos 100 metrus vieglatlētikas vēsturē.
2012. gada 6. augusts, 00:07

Londonas olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem Pekinā izcīnīto titulu 100 metru sprintā svētdien nosargāja jamaikiešu superzvaigzne Useins Bolts.

Finālskrējienā pasaules rekordists šajā distancē Bolts uzrādīja rezultātu 9,63 sekundes, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu.

Otrajā vietā ar rezultātu 9,75 sekundes ierindojās pagājušā gada pasaules čempions 100 metru sprintā, Bolta tautietis Johans Bleiks, kurš iepriekš Boltu divas reizes pārspēja Jamaikas olimpiskās atlases sacensībās.

Savukārt bronzas medaļu izcīnīja savulaik dopinga lietošanā pieķertais un četru gadu diskvalifikāciju izcietušais amerikānis Džastins Getlins, kurš finišēja pēc 9,79 sekundēm, sasniedzot jaunu personisko rekordu.

Interesanti, ka pirmo septiņu vietu īpašnieki distanci veica ātrāk par desmit sekundēm, līdz ar to šis kļuva par visu laiku ātrāko 100 metru finālskrējienu pasaulē.

Pirms četriem gadiem Pekinas olimpiskajās spēlēs Bolts bija ātrākais gan 100, gan 200 metru sprinta distancēs, gan arī palīdzēja Jamaikai triumfēt 4x100 metru stafetē.

Savukārt pagājušajā gadā Dienvidkorejā notikušajā pasaules čempionātā Bolts kļuva par uzvarētāju vien 200 metru skrējienā, jo 100 metros viņš par pāragru startu tika diskvalificēts.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Četrgades prestižākajā sporta pasākumā aptuveni 10 500 sportisti sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

LETA/Foto: AFP/LETA