Rīgas "Dinamo" pēcspēles metienu sērijā uzveic "Atlant"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" izbraukumā pēcspēles metienos ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pieveica vienus no konkurentiem Rietumu konferencē Mitišču "Atlant".

Rīgas "Dinamo" pēcspēles metienu sērijā uzveic "At...

Vienīgos vārtus rīdzinieku labā pamatlaikā guva Marcels Hosa, bet uzvaru pēcspēles metienos Latvijas komandai nodrošināja Aleksandrs Ņiživijs.

Jau otrajā minūtē rīdziniekiem nācās spēlēt mazākumā, jo noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Mets Robinsons. Rīdziniekiem mazākumu izdevās izturēt, lai gan "Atlant" pārliecinoši darbojās Latvijas komandas aizsardzības zonā un izdarīja pāris bīstamus metienus.

Nedaudz vēlāk pie iespējas spēlēt vairākumā tika Rīgas "Dinamo", tomēr tā laikā Sandim Ozoliņam pēc laba metiena no tuvas distances neizdevās pārspēt "Atlant" vārtsargu Staņislavu Gaļimovu, un vairākums palika neizmantots.

Spēles 11.minūtē nelielu karuseli ap mājinieku vārtiem izveidoja Miks Indrašis un Andris Džeriņš, taču viņu metieni ceļu vārtos neatrada, bet pēc tam bīstams metiens aizsarga aizsegā izdevās Mitišču komandas hokejistam Igoram Radulovam, taču ripu atvairīja Mīkales Telkvists, kurš vārtos stājās pēc vienas spēles izlaišanas. Dažas minūtes lieliska izdevība atklāt cīņas rezultātu radās Polam Šekuram, taču viņam neizdevās realizēt izgājienu vienam pret vārtsargu.

Trešdaļas turpinājumā nevienai no komandām vairs neizdevās radīt teicamas vārtu gūšanas iespējas, un pirmā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Otro trešdaļu krietni aktīvāk iesāka "Atlant" hokejisti, izveidojot vairākas bīstamas epizodes pie rīdzinieku vārtiem. Pēc vienas no vārtu gūšanas iespējām Georgijs Pujacs nopelnīja noraidījumu. Vairākuma laikā Mitišču komandas spēlētāji pamanījās vairākas reizes izveidot bīstamas situācijas pie Rīgas "Dinamo" vārtiem, taču pārspēt Telkvistu viņiem neizdevās.

Trešdaļas turpinājumā starp abām komandām tika spēlēts atklāts hokejs, bīstamas situācijas radot pie abu vienību vārtiem.

Turpinājumā Radulovs nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpšanu, tomēr vairākumā Indraša metienu no labas pozīcijas tvēra Gaļimovs. Mazākumu "Atlant" hokejisti izturēja, un turpinājās aktīvs hokejs abu komandu izpildījumā, bet perioda 17.minūtē noraidījumu par spēli ar augsti paceltu nūju nopelnīja Krišjānis Rēdlihs.

Vairākuma laikā mājinieki prata nostāties Rīgas vienības aizsardzības zonā, taču bīstami metieni pa vārtiem nesekoja, kā rezultātā Rēdlihs pēc divām minūtēm varēja pamest noraidīto spēlētāju soliņu.

Vēl astoņas sekundes līdz otrā perioda beigām Rīgas "Dinamo" nopelnīja vairākumu, jo "Atlant" vārtsargs Gaļimovs ar nūju klupināja Indraši, tomēr Robinsona metiens vairākumā bija nesekmīgs, un arī šī trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvuma.

Rīdziniekiem bija iespēja trešo periodu sākt vairākumā, kas arī tika izmantots - pēc Aleksandra Ņiživija lieliskas piespēles rezultātu atklāja Marcels Hosa.

Turpinājumā kontroli pār mača gaitu centās pārņemt "Atlant" komanda, kas centās aktīvi apdraudēt Telkvista vārtus. Mājinieku pūles vainagojās vairākumā, jo divas minūtes par pretinieka turēšanu nopelnīja Džeriņš, tomēr mazākumu rīdzinieki izturēja.

Mitišču komanda turpināja kontrolēt ripu, taču rīdzinieki gana veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Tomēr 56.minūtē Rēdlihs nopelnīja vēl vienu noraidījumu, dodot "Atlant" iespēju atspēlēties. Pēc brīža mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un izmantoja divu vīru pārsvaru raidot ripu Telkvista vārtos - pēc aktīvas cīņas vārtu priekšā izcēlās Konstantīns Koļcovs.

Pēdējā pamatlaika minūtē rīdzinieki centās atspēlēties, aktīvi spēlējot "Atlant" aizsardzības zonā, taču vārtus viņiem gūt neizdevās, līdz ar to mačs turpinājās papildlaikā.

Pagarinājumā abas vienības nekautrējās doties uzbrukumā, taču pūliņi nevainagojās panākumiem, jo vārtus nevienai no komandām gūt neizdevās, tāpēc uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienu sērijā.

Pirmais metienu izpildīja "Atlant" vārtu guvējs Koļcovs, kuram izdevās pārspēt Telkvistu, bet pēc tam savu izgājienu pret Gaļimovu nerealizēja Džeriņš.

Nākamais mēģinājums mājinieku hokejistam Radulovam nebija sekmīgs, savukārt Roberts Bukarts savu iespēju izmantoja ļoti pārliecinoši, izlīdzinot rezultātu.

"Atlant" trešajā piegājienā savu izdevību neizmantoja, bet rīdzinieku rindās Ņiživijam izdevās ar skaistu un asu metienu vārtu "devītniekā" nodrošināt uzvaru.

Par labāko Rīgas "Dinamo" rindās tika atzīts Ozoliņš.

Šīs izbraukuma sērijas turpinājumā rīdzinieki tiksies ar Jaroslavļas "Lokomotiv" un Čerepovecas "Severstaļ".

Kā zināms, šī izbraukuma sērija tika iesākta ar zaudējumu papildlaikā pret vienu no KHL spēcīgākajām komandām Sanktpēterburgas SKA - 3:4.

Savukārt pēc šīs sērijas sāksies novembra starptautisko spēļu pārtraukums. Nākamā KHL spēle Rīgā risināsies vien 13.novembrī.

Šajā sērijā līdzi "Dinamo" komandai devušies iepriekš traumētie uzbrucēji Mārtiņš Cipulis un Marcels Haščāks. Kopumā komandas rindās uz šiem mačiem devušies 27 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 16 uzbrucēji.

Priekšlaicīgi izbraukums beidzies pieredzējušajam aizsargam Rodrigo Laviņam, kurš iedzīvojies kājas savainojumā. Viņa vietā šo maču aizvada Krišjānis Rēdlihs.

Pie vismaz viena punkta Latvijas komanda tikusi deviņos no desmit oktobrī aizvadītajiem mačiem. Šajās desmit cīņās piedzīvoti tikai trīs zaudējumi.

Rīgas "Dinamo" ar 39 punktiem 21 spēlē saglabājuši Rietumu konferences kopvērtējuma trešo pozīciju.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.