Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

4 padomi, kā praktiski izvēlēties krāsu interjeram 1

Skaistums
8. februārī 08:01 2020. gada 8. februārī 08:01
  "100 Labi Padomi"
Nereti gadās, ka ir uztaisīts remonts, nokrāsotas sienas, nauda izdota, bet – neizskatās, kā gribējies. Krāsas ir sajūtu lieta. Tāpēc nav akli jāseko modernajai krāsu tendencei un draugu ieteikumiem. Vairāk jāiedziļinās savā krāsu izjūtā – kādu tad to telpu, kas man apkārt, vēlos redzēt, jo tieši tas padarīs mani dzīvespriecīgu, veselīgu un darboties spējīgu.

1. Veikalā ikviens, ne tikai interjera dizainers, var nopirkt īpašas lapiņas ar numurētiem krāsu paraugiem un mājās pārliecināties, kā uz vietas izskatās. Var atrast lielu papīra gabalu iecerētajā tonī un pavērot, vai gaidītais atbilst redzamajam. Piemēram, ja mājās esat vienojušies, ka sienām vajadzētu būt noteiktā brūnā tonī, tad krāsas skalā jāizvēlas par diviem toņoiem gaišāka krāsa.

2. Veikalos iespējams sajaukt jebkuru izvēlēto krāsu pēc gandrīz jebkuras sistēmas, tomēr ir nianses, jo atšķiras bāzes krāsas, kas pieejamas pārdevējam. Būtiski arī sienu pareizi sagatavot, uzlikt grunti un krāsot vairākas reizes, lai panāktu kvalitatīvu pareizo toni.

3. Lai nebūtu jāpieviļas, iesaku nepažēlot naudu un veikalā notonēt puslitra apjomā krāsu un nokrāsot vienu kvadrātmetru divās kārtās. Iespējams, citrondzeltenīgā krāsa, kas tik ļoti patika paraudziņā, istabā izrādīsies par spilgtu. Lielā plaknē krāsa iekštelpā būs daudz, daudz spilgtāka un līdz ar to – nomācošāka. Un tā ir galvenā problēma – saprast, kā krāsa izskatīsies konkrētajā interjerā.

4. Jānovērtē arī, kā krāsas izskatās dienas apgaismojumā un kā – krēslā, vakarā, no rīta un elektriskajā apgaismojumā. Mākslīgajā apgaismojumā svarīgi, kādas būs gaismas – siltas vai vēsas, luminiscentās, LED lampas vai citas –, tas viss ļoti maina krāsu uztveri, īpaši violetos un dzeltenos toņus.

Saistītās ziņas

Kā nekļūdīties, izvēloties telpu krāsas? Interjera dizainere iesaka praktiskus padomus 1
Praktiski padomi, kā iekārtot dzīvojamo istabu lielai ģimenei
Latvijā visvairāk cilvēku vēlas iekārtot mazas telpas par lētu naudu, izpētījusi IKEA 34

Citi šobrīd lasa

Vīrusu “superizplatītāji” – kas viņi ir, un ko viņi dara? 1
Una Ulme glābj ģimenes biznesu no 100 kilometru attāluma un atzīst: "Šī krīze ir nopietns pārbaudījums attiecībām"
Ogrē jaunieši ignorē pulcēšanās ierobežojumus un draud nogalināt ziņu aģentūras fotogrāfu 20
Pievienot komentāru

Брюс Уиллис и Деми Мур решили самоизолироваться вместе

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей