Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Karaliene Elizabete II. (Foto: CAMERA PRESS/ROTA / Vida Press)

Karaliene Elizabete II seko līdzi laikam un ievieš kardinālas izmaiņas savā garderobē 5

Skaistums
2019. gada 12. novembrī 13:56 2019. gada 12. novembrī 13:56
  Jauns.lv
Karalienes Elizabetes II apņemšanos turpmāk atteikties no dabīgās kažokādas apģērbiem un aksesuāriem slavē dzīvnieku tiesību aizstāvji. Turpmāk Viņas Majestāte došot priekšroku tikai un vienīgi mākslīgajai kažokādai. Dzīvniektiesību aizstāvji to nosaukuši par “laika zīmi”.

Karaliene Elizabete II dabiskās kažokādas kažokus un cepures nēsājusi visu savu līdzšinējo dzīvi. Turklāt arī vairāki no viņas ceremoniālajiem apmetņiem ir no kažokādas.

Viņas Majestātes ilggadējā personīgā dizainere Andžela Kellija apliecinājusi, ka 93 gadus vecā karaliene esot gatava sekot līdzi laikam un nākotnē atteikties no dabiskās kažokādas izmantojuma savā garderobē.

“Ja Viņas Majestātei būs jāapmeklē pasākums īpaši aukstā laikā, sākot ar 2019. gadu tiks izmantota mākslīgā kažokāda, lai nodrošinātu viņai siltumu,” savā jaunajā grāmatā “The Other Side of the Coin: The Queen, the Dresser and the Wardrobe” raksta Kellija, kura pie karalienes strādā jau 25 gadus.

Foto: PA Wire/PA Images

Andželas Kellijas teikto apstiprina arī pils pārstāvis. Oficiālajā paziņojumā izdevumam “The Telegraph” viņš norāda: “Izstrādājot jaunus apģērbus karalienei, jebkura izmantotā kažokāda būs mākslīga.”

Zinātāji gan apgalvo, ka Viņas Majestāte turpinās nēsāt tos apģērbus un aksesuārus no dabiskās kažokādas, kas viņas garderobē atrodami no iepriekšējiem gadiem. To skaitā būs arī ceremoniālie apmetņi no sermuļādas.

Dzīvnieku tiesību aizstāvji organizācija PETA slavē šo karalienes laikmetīgo lēmumu: “PETA personāls paceļ glāzi džina un “Dubonnet” vīna par karalienes iejūtīgo lēmumu neizmantot dabisko kažokādu.”

“Šis jaunais lēmums ir kā laika zīme, jo 95 procenti britu ir atteikušies nēsāt dabīgo kažokādu,” apliecinājusi PETA starptautisko programmu direktore Mimi Bekeši.

“2019. gadā neviens vairs nevar sevi attaisnot par dzīvnieku pakļaušanu agonijai, kādu tie pieredz, visu mūžu dzīvojot iesprostoti būros vai noķerti metāla lamatās, nonāvēti ar elektrošoku. Tāpēc aizvien ir apkaunojums, ka Viņas Majestātes gvardi joprojām soļo parādēs ar Kanādā nonāvētu lāču ādas cepurēm.”

“Mēs ar dziļu cieņu mudinām karalieni papildināt šo lēmumu, pasūtot, lai šo kažokādu aizstātu ar humānāku, izsmalcinātu mākslīgas lāčādas kažokādu, ko PETA palīdzējusi izstrādāt sadarbībā ar mākslīgās kažokādas kompāniju “Ecopel” un dizaineri Stellu Makartniju.”

Aizvadīto gadu laikā arī modes industrijas korifeji ieklausījušies dzīvnieku tiesību aktīvistos. Arī tādi slaveni modes nami kā “Gucci”, “Michael Kors” un “Jimmy Choo” savās kolekcijās izmanto mākslīgo kažokādu.

Citi šobrīd lasa

Tūkstotis zobu, beigta haizivs un pie sliekšņa pamests mazulis - ārzemju zvaigznēm ir tiešām traki fani
“Viņi izpostīja manu dzīvi,” – Billija Ailiša uz skatuves apraudas par interneta troļļu uzbrukumiem
Amerikāņu kaskadieris iet bojā, mēģinot pārliecināt pasauli, ka Zeme ir plakana 19
Skatīt visus komentārus

Отец Майкла Дугласа оставил семью без наследства

Герцогиня Меган и принц Гарри развязали новый конфликт с королевской семьей