Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Vērtīgi padomi, kā apieties ar džinsa audumu 2

Stila jaunumi
23. jūnijā 07:02 2019. gada 23. jūnijā 07:02
"100 Labi Padomi"
Pārāk bieža mazgāšana balina audumu, turklāt tas arī saraujas. Ar pārāk biežu mazgāšanu mēdz aizrauties tie, kuri nežāvē drēbes laukā, svaigā gaisā.

■ Tā kā, telpās žāvējot, it sevišķi vēsā laikā, kad gaiss ir mitrs, drēbes dažkārt sāk smakot, vēl pat īsti neizžuvušas, tās nereti uzreiz mazgā no jauna. Tas, protams, audumam par labu nenāk. Džinsa audumu bojā arī žāvēšana uz karstiem radiatoriem.

Ja džinsa bikses ne visai patīkami ož jau pēc pirmās mazgāšanas reizes, pamēģini tās ielikt maisiņā un uz kādu diennakti ievietot saldētavā.

■ Lai mazgāšanas laikā krāsa nenoberztos, apģērbus no džinsa auduma apgriež uz kreiso pusi, kreklus un jakas aizpogā ciet.

■ Džinsa auduma izstrādājumi jāmazgā ūdenī, ne karstākā par 30 grādiem un jāiztiek bez veļas mīkstinātāja. Īpaši tas attiecas uz staipīgajiem džinsiem, ja negribi, ka karstums un veļas mīkstinātājs bojā to sintētisko šķiedru. Arī centrifūgā ieteicams izvēlēties programmu ar 700–1000 apgriezieniem.

■ Mazgāšanai izmanto veļas pulveri, kam nav pievienots balinātājs. Lai izmazgātajās drēbēs nerastos svītras un neiegultos rievas, vienā reizē liec veļasmašīnā tikai pāris džinsa apģērbu, tad tie nerīvēsies viens gar otru.

■ Džinsus labāk izņemt no veļasmašīnas mitrus, izpurināt, pakarināt un ar plaukstu izlīdzināt. Žāvēšana speciālajās žāvētavās šim audumam nāk par sliktu, it sevišķi staipīgajām džinsa biksēm, jo sintētiskajām šķiedrām tik augsta temperatūra nav piemērota un bikses zaudē formu.

Saistītās ziņas

Džinsus stīvēt veļasmašīnā - ļoti slikta ideja. Lūk, kā tos mazgāt pareizi 48
10 pavasarīgas blūzes un jakas, ko francūzietes mēdz vilkt kopā ar džinsiem
Šādi tagad izskatās moderni džinsi 42

Citi šobrīd lasa

Šīrans, Švarcenegers un Lopesa labi zina, kas ir trūkums. Viņi reiz bija nabadzīgi
Pirmā skolas diena: par interneta sensāciju kļūst māmiņas "pirms un pēc" fotogrāfijas ar meitu 4
VIDEO: līgava savā kāzu dienā nogāžas no ūdens motocikla un sabojā kleitu
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган хочет сбежать от проблем: она всерьез обдумывает переезд в Африку 3

Один умер: в Даугавпилсе пенсионеры всю ночь простояли под дверями "PNB Banka" 2