Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: tā izskatās Valsts policijas jaunie formastērpi, kurus radījis mākslinieks Birmanis 152

Skaistums
2018. gada 7. decembrī 13:59 2018. gada 7. decembrī 13:59
  Jauns.lv / LETA
Modes mākslinieks Bruno Birmanis sagatavojis jauna Valsts policijas (VP) amatpersonu formas tērpa dizaina paraugu. Jaunais dizains ir mūsdienīgs, kvalitatīvs un vizuāli atšķirīgs no līdzšinējā. Tērpu prezentācijā, kas šodien norisinājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, piedalījās arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un modes mākslinieks Birmanis.

Valsts policijas jaunā identitāte un formas tērpu dizains veidots atbilstoši mūsdienīgai Valsts policijai, kas attīstās līdzi laika garam, ir profesionāla, patriotiska, stipra, balstīta pieredzē un tradīcijās, norāda Valsts policija.

Papildus jau prezentētajam Valsts policijas autotransporta jaunajam trafarējumam, izstrādāts arī pilnīgi jauns Valsts policijas formas tērpa dizaina paraugs. Tas ir mūsdienīgs, kvalitatīvs un vizuāli atšķirīgs no tā, kāds bijis līdz šim. Būtiski uzsvērt, ka jaunais piedāvājums formas tērpiem ir arīdzan funkcionāls – ērts un atbilstošs dienesta uzdevumu pildīšanai Latvijai raksturīgajos klimatiskajos apstākļos.

Foto: Publicitātes foto

Formas tērpu dizains atbilst Eiropas policijas uniformu labākajiem standartiem, rūpīgi izvēloties apģērbu materiālus, ņemot vērā to funkcionalitāti un atbilstību apģērba pielietojumam. Formas tērpu izstrādē ņemtas vērā mūsdienu policijas formu prasības, tendences un  efektīvākie risinājumi. 
Policijas ikdienas formas tērpu komplektu dizains izstrādāts pēc daudzslāņu principa, savstarpēji papildinot komponentu materiālus un tehnoloģijas, kas paaugstina funkcionalitāti un formas tērpa ilgtspēju. Jaunās formas komponentos lietoti augstas redzamības krāsu materiāli, kas efektivizē policijas funkciju izpildi. Formas krāsu salikums izstrādāts ņemot vērā funkcionālās un estētiskās normas, kā arī radot vizuālu saderību ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādāto policijas auto jauno trafarējumu.

Jaunā Valsts policijas formas tērpa dizaina izstrādē, tāpat, kā jaunā policijas transporta trafarējuma izsrādē, domāts par tā sasaisti ar patriotiskām vērtībām un tradīcijām. Tādēļ jauno formas tērpu dizainā saglabāta zilā krāsa, kura raksturīga 1939.gadā izstrādātajam Latvijas Republikas policijas formas tērpam. Tāpat atjaunota tradīcija - radīta mūsdienīga parafrāze par vēsturisko Latvijas Republikas policijas formas laiviņcepuri – tā saglabāta kā raksturīgākais jaunā formas tērpa dizaina elements. Tostarp formu vizuālajā risinājumā integrēts latvju rakstu līniju kods. Šāds atstarojošo līniju ritms ir unikāls Eiropas uniformu kontekstā un harmonizē ar jaunā policijas trafarējuma dizainu.

Foto: Publicitātes foto

Jaunās emblēmas pamatā iestrādāts simbols – valsts mazais ģērbonis, tādējādi piešķirot vairāk patriotisma un atbildības sajūtu, vienlaicīgi ģerbonis ir arī kā vairogs, kas simbolizē drošību. Jāpiebilst, ka mazais ģērbonis arī vēsturiski tika lietots policijas formas tērpos pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Vārda zīmei saglabāts Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstrādātais dizains, tādējādi veidojot saskaņotu vizuālo izskatu ar Valsts policijas transporta jauno trafarējumu. 
Formas tērpa zīme – kokarde, vieno vēsturi, tagadni un nākotni. Tās centrālais motīvs astoņstaru zvaigzne – Auseklis redzams esošajā policijas karogā un vairogs karoga krāsās ar trīs zvaigznēm vieno valstiskuma un sardzes ideju.

Foto: Publicitātes foto

Emblēmas un Zīmes autors - dizaineris Jānis Birznieks Valsts policijas formas tērpu jaunā dizaina izstrādātājs, modes mākslinieks Bruno Birmanis

Pieredzes bagātais un dauzpusīgais modes mākslinieks Bruno Birmanis ar savu unikālo redzējumu un veikumu, Latvijas modē atstājis zīmīgas pēdas. Viens no pēdējā laika lielākajiem projektiem – autors Latvijas Olimpiskās komandas tērpu koncepcijai. Bruno Birmaņa darbus raksturo simbolisms, unikalitāte un pamatīgums.

Foto: Publicitātes foto

Jau ziņots, ka esošie formastērpi ir vizuāli novecojuši un tiek izmantoti jau vairāk nekā 20 gadus. Tāpat tie esot funkcionāli neatbilstoši amatpersonu pildāmajiem dienesta uzdevumiem, kā arī ir neērti un klimatisko apstākļu īpatnībām neatbilstoši. Esošās formas no intensīvas lietošanas un mazgāšanas laikā ātri nolietojas, zaudē savu sākotnējo izskatu un izturību, pēc 20 gadu lietošanas secinājusi IeM.

IeM jau kopš 2013.gada ar mainīgām sekmēm strādā pie formastērpa modernizācijas. 2013.gadā tika noslēgts līgums ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) "par formas tērpa priekšmetu modernizācijas pētījuma veikšanu", taču IeM secināja, ka RTU nav spējusi pierādīt, ka līguma saistības tiks izpildītas solītā termiņā un atbilstošā kvalitātē un līgums 2015.gadā tika izbeigts.

2015.gada izsludināts jauns iepirkums par IeM padotībā esošo iestāžu ikdienas formastērpu dizaina izstrādi, kā arī to tehnisko specifikāciju izstrādi un šajā iepirkumā uzvarēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA). Speciālisti sagatavoja pirmos prototipus, kurus testēja vairāki iekšlietu nozares darbinieki - robežsargi, policisti, ugunsdzēsēji.

Citi šobrīd lasa

Četri jau miruši: starptautiskās jāšanas sacensībās uzliesmojis bīstamais zirgu herpes vīruss
"Mašīna par 9 eiro" - nedzirdīgajai Zanei uzsmaida veiksme
"Tas nav normāli - sirds pa muti kāpj ārā!" Covid-19 atstāj sekas
Skatīt visus komentārus

"Наконец они разрешили!": Бритни Спирс воссоединилась с повзрослевшими сыновьями

Лиепайчанка: “Мои дети не получат пособие в 500 евро, разве это справедливо?” 1