Lūstošu nagu un ienadžu kopšana: dermatoloģe iesaka, kādas procedūras tiem patiks
foto: Shutterstock
Lai samazinātu ienadžu veidošanos, nagu lakas noņemšanā jāizmanto līdzekļi, kas nesatur acetonu. Ienadžus nedrīkst izgriezt par dziļu – tad var traumēt gan ādu, gan bojāt pašu nagu.

Lūstošu nagu un ienadžu kopšana: dermatoloģe iesaka, kādas procedūras tiem patiks

"100 Labi Padomi"

Iesaka Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte.

Lūstošus un drūpošus nagus un to plātnes vēlams katru vakaru ierīvēt ar olīvu, mandeļu vai rapšu eļļu. Tā padara elastīgu naga plāksnīti, mitrina un baro naga valnīti. Nagu stiprināšanai noderēs jūras vai parastās rupjā sāls vanniņas: 2 ēdamkarotes uz ½ l ūdens – šādā šķīdumā paturēt pirkstus apmēram 15 minūtes. Procedūru var atkārtot ik pārdienas.

Nagiem nepieciešamie vitamīni ir A, C, B, D, E un kalcijs. Tos ieteicams lietot ne tikai iekšķīgi, bet A, C un E vitamīnu vēlams pievienot arī roku maskām. Arī samazināts dzelzs daudzums asinīs var būt par iemeslu trausliem, drūpošiem nagiem.

Baltā māla aplikācijas palīdzēs samazināt ienadžus un drūpošus nagus: izšķīdini baltos mālus ūdenī, uzklāj iegūto putriņu uz delnām un nagiem. Pēc 20 minūtēm noskalo ar siltu ūdeni un uzklāj vitamīniem un minerālvielām bagātīgu roku krēmu, īpaši to iemasējot nagu plātnēs. Lai samazinātu ienadžu veidošanos, nagu lakas noņemšanā jāizmanto līdzekļi, kas nesatur acetonu. Ienadžus nedrīkst izgriezt par dziļu – tad var traumēt gan ādu, gan bojāt pašu nagu.

Taviem nagiem patiks, ja:

▪ lietosi nagu lakas noņēmēju (bez acetona) ne biežāk kā reizi nedēļā;

▪ izmantojot mazgāšanas līdzekļus, uzvilksi gumijas cimdus;