Arvien vairāk mediķu uzskata: celulīts nav tikai kosmētisks defekts
foto: Shutterstock
Celulīta rašanās cēloņi joprojām nav līdz galam izpētīti.

Arvien vairāk mediķu uzskata: celulīts nav tikai kosmētisks defekts

"Patiesā Dzīve"

Pēdējā laikā arvien vairāk mediķu uzskata, ka celulīts nav tikai kosmētisks defekts. Notiek diskusijas – tā ir slimība vai nav, tomēr visi ir vienisprātis, ka tā radītās izmaiņas jācenšas novērst.

Pareizs ir uzskats, ka celulīts raksturīgs galvenokārt sievietēm, bet maldīgs tas, ka celulīts liecina par lieko svaru; tas var būt arī slaidiem cilvēkiem. Celulītu izraisa pārmaiņas ādas un zemādas taukaudu struktūrā.

Ķermeņa daļās, kur veidojas celulīts – galvenokārt uz dibena, vēdera, gurniem, augšstilbiem –, ir atšķirīgi kolagēna audi, to uzbūve atgādina bišu šūnas. Tajās sakrājas tauki ar toksīniem, bet tās netiek aizpildītas vienmērīgi.

Kolagēns izstaipās, tiek nospiesti atsevišķi apvidi, kas apgrūtina limfas atteci un vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu, kā dēļ rodas šķidruma aizture. Hormoni, kas atbildīgi par tauku izvadīšanu, nevar sasniegt celulīta skartās šūnas, līdz ar to tajās ir augsta toksīnu koncentrācija.

Šūnu sieniņas kļūst biezākas, kas vēl vairāk apgrūtina tauku izvadīšanu. Milānas universitātē veiktie pētījumi ļauj secināt, ka toksīni un uzkrātā šķidruma radītais spiediens ar laiku var izraisīt šūnu bojāeju.

Celulīta rašanās cēloņi joprojām nav līdz galam izpētīti. Zinātnieki visbiežāk min šādus galvenos cēloņus: iedzimtība; nepareizs uzturs ar lielu dzīvnieku valsts tauku un ogļhidrātu īpatsvaru (pārāk maz svaigu augļu un dārzeņu, līdz ar to rodas vitamīnu trūkums); fizisko aktivitāšu trūkums; regulāra pārāk apspīlēta apģērba valkāšana; pastāvīgs stress; hormonālas pārmaiņas organismā, ko izraisa dabiski procesi vai slimības; fizioloģiski traucējumi – nepietiekama asinsrite, palēnināta vielmaiņa, dehidratācija; smēķēšana un alkohola lietošana; nelabvēlīga ekoloģiskā vide.

Lai gan celulīts neietekmē veselību, tomēr estētisku apsvērumu dēļ arvien vairāk cilvēku vēlas no tā atbrīvoties. Visbiežāk tiek izmantoti pretcelulīta krēmi, ietīšanās procedūras, endermoloģijas metode, lāzera un gaismas terapija, zemādas tauku atsūkšana jeb liposakcija, lāzera un gaismas terapija, masāža.

Tēmas