Jaunākās tendences izstādē Maison & Objet Parīzē
Par jaunākajām tekstila tendencēm izstādē Maison & Objet Parīzē stāsta studijas Naturals vadītāja Laima Kaugure un audumu salona Ticians vadītāja Baiba Pāvuliņa.
Tekstila dizainere, studijas Naturals vadītāja Laima Kaugure, kura šogad izstādē ar sava uzņēmuma stendu piedalījās jau 28. reizi:
Laima Kaugure
“Šobrīd dominē bezpersoniskas, mazliet garlaicīgas un jau kaut kur redzētas audumu apdrukas, ornamenti, krāsas un motīvi. Aktuālā rudens gamma ir baklažānu, plūmju, tornādo, kivi un koraļļu toņi, piemēram, Escada, Kenzo, Yves Delorme, P. Guld, Hugo Boss kolekcijās. Gultasveļas, aizkaru un galda klājuma segmentos jau vairākus gadus manāms idejiskais pagurums, bet joprojām tiekam pārsteigti ar tehniskām iespējām un rūpnieciskās kvalitātes perfekciju. Izstādē studija Naturals atradās līdzās slavenajiem, bet mazliet garlaicīgajiem zīmoliem un pat izcēlās uz to fona. To apliecināja gan mediju uzmanība, gan sadarbības piedāvājumi. Pie izstādes Maison & Objet ieejas atradās organizācijas Master of Linen rīkotā izstāde Happy Table, kurā tika eksponēti arī Naturals darinājumi.”
Audumu salona Ticians vadītāja Baiba Pāvuliņa:
Baiba Pāvuliņa
“Greznība nekur nav pazudusi. Tā nu kļuvusi tikai intelektuāli izsmalcinātāka, niansētāka un aristokrātiskāka. Laika zoba un patinas skartā interjerā tiek izvietots izcili smalks tekstils ar niansētu zeltaino vai sudrabaino toņu saspēli, kas variējas no piesātināta un dziļa zelta/sudraba līdz pat tik tikko jaušamam zīdainam mirdzumam. Kopumā modīgo noskaņu var raksturot ar anglisko vārdu “unplugged” – atslēgšanos no stresainās pilsētas ikdienas, darāmajiem darbiem un globālās ekonomiskās spriedzes. Šai tendencei pieder arī ceļojumu un eksotiskās zemēs piedzīvoto emociju nospiedumi interjerā. Te galvenais ir personiskais un individuālais, kas tavu māju padara atšķirīgu un unikālu. Kaut kas tāds, ko grūti iegādāties gatavu veikalā. Interjerā gan audumu tonalitātē, gan faktūrā dominē dziļuma sajūta. Nekas nav gluds un plakans. Samts mijas ar zīdu, radot reljefa atšķirības. Nevajag baidīties kombinēt pat izteikti atšķirīgas lietas, vien jāraugās, lai rezultāts būtu harmonisks, nevis ekscentriski kliedzošs. Svarīgi, lai audumam būtu patīkami pieskarties – gan ar pirkstu galiem noglāstīt, gan savu vaigu pieglaust.”
Pastaiga.lv / Foto no publicitātes materiāliem