Sāls tvirtai ādai un labai veselībai. 3 sāls skrubju receptes
Jūras sāls pīlings aktivizē vielmaiņas procesus un palīdz izvadīt liekos toksīnus.
Dzīvesstils

Sāls tvirtai ādai un labai veselībai. 3 sāls skrubju receptes

Jauns.lv

Izmantojot sāli dažādās procedūrās, iespējams ne tikai uzlabot ādas stāvokli, bet arī atbrīvoties no nervu spriedzes un uzveikt dažādas saslimšanas.

Sāls tvirtai ādai un labai veselībai. 3 sāls skrub...

Tikai jūras sāls

Mēs esam pieraduši dzirdēt par sāls kaitīgumu, taču skaistumkopšanā izmanto tikai nerafinētu jūras sāli, nevis galda sāli. Izrādās, ka mūsu organisma starpšūnu fizioloģiskais šķidrums pēc sava sastāva ir līdzīgs sāļajam okeāna un jūras ūdenim un satur tos pašus minerālus. Jūras sāli iegūst dabiskā veidā, un tas palīdz noturēt ūdeni starpšūnu telpā un ārstē dažādas saslimšanas. Tas ir nepieciešams mūsu organismam, jo satur nātriju, hloru, kalciju, jodu, bromu, magniju un citas vielas, kas labvēlīgi iedarbojas uz veselību. Izmantojot sāli dažādās procedūrās, tas piesaista vielmaiņas galaproduktus – šlakvielas, toksīnus palīdzot tos izvadīt no organisma. Sāls procedūras veicina asinsriti un mikrocirkulāciju, tādejādi uzlabojot ādas elastību, tonusu un mazinot celulītu. Savukārt galda sāli iegūst karsējot virs 600 grādiem, kā rezultātā tas maina dabisko struktūru. Galda sālim tiek pievienoti konservanti, mitruma absorbenti, balinošas vielas u.tml. Galda sāks tiek ķīmiski attīrīta no minērāliem un satur tikai 2-3 ķīmiskos elementus, kamēr jūras sāls bez nātrija hlorīda satur vēl aptuveni 80 organismam nepieciešamus, ķīmiskus elementus.

Sāls pīlings

Tā kā jūras sāls ir dabisks eksfoliants, to lieliski var izmantot ķermeņa pīlingam. Jūras sāls pīlings ne tikai likvidē ādas pārragojušās virskārtas šūnas, bet arī aktivizē vielmaiņas procesus. Jūras sāls pīlings papildus veic arī ādas drenāžu — sekmē liekā šķidruma izvadīšanu, limfas atteci. Lai iedarbība būtu maigāka, parasti sāli sajauc ar dabiskajām eļļām. Sāls pīlingu iespējams veikt ne tikai SPA centros, bet arī mājas apstākļos. Ja nav vēlēšanās, pēc šīs procedūras var pat nenoskaloties dušā. Ja sāls ir sajaukts ar eļļu, tas iesūcas ādā, bet sāls pārpalikumi nobirst paši. Taču sejas pīlingam sāls nav ieteicams. Tas ir pārāk agresīvs.

Pirts

Sāls ir viens no svarīgākajiem pirts procedūrās izmantojamiem līdzekļiem, ko  izmanto skrubju sastāvā un var lietot  masāžai. Tas ļoti labi attīra ādu, atbrīvojot to no atmirušajām šūnām un veicina asinsriti. Ādas poras atveras, asinsvadi paplašinās un uzabojas vielmaiņa. Izejot no pirts, kurā izmantots jūras sāls, āda kļūs mīksta un zīdaina. Pirts procedūrās izmantojamo sāli noteikti vajag smalki sasmalcināt, lai netraumētu ādu. Ja vērojams izteikt nogurums, ieteicams kājas paturēt siltā sāls vanniņā. Pārpūlētām kājām palīdzēs arī masāža ar nerafinētas rapšu eļļas un jūras sāls maisījumu.

Vannai, kurai pievienots jūras sāls, piemīt izteikti nomierinoša iedarība.
Vannai, kurai pievienots jūras sāls, piemīt izteikti nomierinoša iedarība.

Sāls vannas

Siltumā poras atveras, paātrinās vielmaiņas procesi, uzlabojas asinsrite, izvadās toksīni, kas ļauj ievērojami uzlabot pašsajūtu. Jūras sāls vannai piemīt izteikti nomierinoša iedarība, tāpēc tās iesaka periodos, kad vērojams pastiprināts stress. Vannai ieteicams pievienot aptuveni 200 gramus jūras sāls. Jo vairāk pievienosi sāli, jo izteiktāks būs rezultāts. Ja tevi moka bezmiegs, pirms gulētiešanas 15 minūtes paguli vannā, kurai pievienoti 500 grami jūras sāls. Ja tevi uztrauc celulīts, vannai vari pievienot līdz pat kilogramam sāls. Pēc šadas vannas vari neslaucīties, vienkārši ietīties halātā un uz ādas palikušas sāls turpinās attīrīt un tonizēt ādu. Sāls vannas procedūras nav ieteicamas, ja uz ādas ir brūces vai pušumi.

Sāls istaba (haloterapija)

Sāls istabas (alas) kļūst arvien izplatītāka gan ārstnieciskos, gan SPA centros. Tā ir telpa, kas viscaur klāta ar sāli. Pateicoties attiecīgai temperatūrai un mitruma līmenim, ieelpojot sāls tvaikus iespējams ārstēt dažādas elpošanas ceļu slimības. Šo metodi iesaka arī noguruma, spriedzes vai depresijas gadījumos. Sāls istabas apmeklējums palīdz aizsargāt imūnsistēmu, tāpēc īpaši ieteicams ziemas/pavasara sezonā, kad organismam trūkst vitamīnu. Sāls istabas daudzveidīgais sāls sastāvs palīdz organismam atjaunoties, dodot stimulu pašam sevi ārstēt.

Idejas pašas gatavotiem skrubjiem

Jūras sāls skrubis ar greipfrūtu aromātu

Glāzei smalkā jūras sāls pievieno ½ glāzi vīnogu kauliņu, lazdu riekstu vai mandeļu eļļas,10 pilienus greipfrūta ēteriskās eļļas un 10 pilienus kadiķa ēteriskās eļļas. Šāds skrubis lieliski iederēsies problēmzonu pīlingam, jo greipfrūta ēteriskā eļļa ir bagātīgs C vitamīna avots, kā arī palīdz cīņā ar celulītu.

Lavandas skrubis rokām un kājām

Lavandas ziedus ( pievienojamais daudzums pēc paša izvēles) sajauc ar 200 gramiem jūras sāls, pēc tam pievieno 10 pilienus lavandas ēterisko eļļu. Kārtīgi sajauc un pievieno 15 ml avokado eļļu. Izmanto roku un kāju ādas attīrīšanai un masāžai.

Medus ķermeņa skrubis

200 gramus jūras sāls sajauc ar 200 gramiem brīnā cukura un 200 gramiem medus. Pēc tam pievieno 15 ml jojobas eļļas un 15 pilienus ēteriskās eļļas (pēc izvēles). Jauc, līdz izveidojas viendabīga masa. Vislabāk klāt uz mitras ādas, pēc tam noskalo ar siltu ūdeni.

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock