Kāpēc mēs melojam? Iemesli un biežāk sastopamie meli
Visi cilvēki kādreiz melo, taču izrādās, ka vīrieši melo trīs reizes biežāk nekā sievietes. Uzzini, ar ko tas skaidrojams un kādi ir izplatītākie meli.
Psihologi uzskata, ka katrs dzimums melo atšķirīgu motīvu vadīts. Vīrieši mēdz sev pielikt kaut ko klāt, piemēram, nosaukt lielāku algas ciparu vai pieplusot dažus centimetrus auguma garumam. Turpretī sievietēm labāk patīk atņemt – viņas izliksies jaunākas vai nosauks zemāku svaru, nekā tas ir patiesībā, raksta portāls „Psychology Today”. Līdzīgs princips darbojas attiecībā uz seksa partneru skaitu, jo daudzi vīrieši nosauks lielāku nekā tas ir patiesībā, bet sievietes noklusēs par dažiem bijušajiem mīļākajiem.
Nesen veiktā pētījumā tika izskaitļots, ka vīrieši melo trīs reizes biežāk nekā sievietes. Vīrietis dienā pasaka vidēji trīs melus, kamēr sievietes – vienus. Tikai 5% cilvēku uzskata, ka nemelo vispār. Pētījums balstīts uz aptauju, kuras dalībnieki paši atzinās melos un to biežumā. Vai var ticēt cilvēkiem, kas atzīstas melošanā vairākas reizes dienā, lai paliek katra paša ziņā. Draugi, ģimene un kolēģi ir tie cilvēki, kam tiek melots visbiežāk. Galvenokārt tas tiekot darīts tāpēc, lai neaizskartu otra cilvēka jūtas vai „nesarežģītu dzīvi”. Interesanti, ka sievietes biežāk mokās ar vainas apziņu par melošanu. 62% daiļā dzimuma pārstāvju atzina, ka pēc samelošanās jūtas slikti, bet līdzīgas izjūtas atklāja tikai 23% vīriešu.
5 visbiežāk sastopamie meli, ko saka vīrieši:
1. „Jā, es to esmu izdarījis.”
2. „Telefonam nebija zonas.”
3. „Esmu jau ceļā.”
4. „Es nedzirdēju tavu zvanu/nepamanīju īsziņu.”
5. „Es neskatos uz citām sievietēm.”
1. „Man viss kārtībā.”
2. „Esmu jau ceļā.”
3. „Es to nopirku izpārdošanā!”
4. „Tu ļoti labi izskaties.”
5. „Telefonam nebija zonas.”
Kasjauns.lv /All Over Press