
Sejas ādas kopšana pavasarī: kā atrisināt problēmas, ar kurām saskaras teju visi

Pavasarī daba mostas, un mēs vēlamies, lai mūsu āda atplauktu līdzīgi. Tomēr vēsajā sezonā āda ir saskārusies ar aukstumu, sausumu un temperatūras svārstībām, kas var radīt dažādas nepatikšanas. Lūk, piecas biežākās ādas problēmas pavasarī un ieteikumi, kā tās atrisināt.
1. Sausa āda – kā atjaunot mitrumu?
Pavasarī bieži sastopamies ar sausu ādu, kas ir nogurusi pēc aukstās ziemas.
Lai atjaunotu ādas mitrumu, ir svarīgi uzņemt vismaz 1,5 litrus ūdens dienā. Šķidruma daudzums ietekmē ne tikai ādu, bet arī citus orgānus.
Papildus ūdens lietošanai, izvēlieties ādas kopšanas produktus, kas satur aminoskābes, hialuronskābi un elastīnu. Taukainai ādai piemēroti viegli mitrinoši fluīdi, bet sausai – krēmi, kas bagāti ar dabīgām eļļām un pantenolu. Atcerieties, ka alkohols un smēķēšana pasliktina ādas stāvokli, tādēļ šos ieradumus ieteicams ierobežot.
2. Blāva āda – kā atdzīvināt sejas krāsu?
Pavasarī āda var kļūt pelēcīga un bez dzīvotspējas, taču C vitamīns ir lielisks risinājums. C vitamīns stimulē šūnas un palīdz atjaunot ādu, aizsargājot to no brīvo radikāļu bojājumiem.
Lai izvairītos no ādas jutīguma pret sauli, serumu ar C vitamīnu vislabāk lietot vakarā, pirms gulētiešanas.
Lai papildinātu C vitamīna līmeni, ieteicams lietot pārtiku, kas bagāta ar šo vitamīnu, piemēram, skābētos kāpostos, mežrozīšu tēju un citus C vitamīna avotus.
3. Ādas lobīšanās un kairinājums – ko darīt?
Pavasarī āda bieži kļūst jutīgāka un var sākt lobīties. Tas var būt rezultāts gaisa temperatūras svārstībām vai arīt āpēc, ka notikusi ādas elastības samazināšanās. Izvairieties no pārāk spēcīgu skābju saturošu līdzekļu lietošanas, jo tie var pastiprināt ādas kairinājumu. Vietā var izmantot maigu skrubi, kas satur dabīgas daļiņas, piemēram, mikrodaļiņas no rīsu vai cukura.
Varat izmantot produktus, kas satur dekspantenolu, kas palīdz mitrināt ādu un mazināt niezi.
4. Pigmentācija un vasaras raibumi – kā tikt galā ar plankumiem?
Ultravioleto staru intensitāte palielinās pavasarī, tādēļ svarīgi katru dienu lietot sejas krēmu ar SPF aizsardzību.
Dermatologi iesaka SPF 30 vai augstāku aizsardzību, lai novērstu ādas bojājumus un samazinātu ādas vēža risku.
Ja jums ir pigmentācijas plankumi vai vasaras raibumi, izmantojiet produktus, kas satur niacinamīdu vai E vitamīnu. Šie produkti palīdzēs samazināt pigmentāciju un uzlabot ādas toni.
5. Tumši riņķi ap acīm – kā tos novērst?
Tumši riņķi ap acīm bieži rodas miega trūkuma vai gremošanas traucējumu dēļ. Svarīgākais faktors ir kvalitatīvs miegs, taču arī zarnu veselība ietekmē ādas stāvokli. Lai uzlabotu ādu ap acīm, ēdiet pārtiku, kas bagāta ar probiotikām un vitamīniem, piemēram, B grupas vitamīniem un omega-3 taukskābēm.
Ja pēc antibiotiku lietošanas parādās tumši riņķi, konsultējieties ar ārstu par probiotiku lietošanu, kas palīdzēs atjaunot mikrofloru un uzlabot ādas veselību.