Zēns mākslas nodarbībā uzzīmē "krāniņu"; psihoterapeits komentē mācību iestādes reakciju
Mēs veidojam sabiedrību, kur pieaugušie, no vienas puses, kļūst infantilizēti un nespēj vairs skolā tikt galā ar uzzīmētu "krāniņu", norāda Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, komentējot informāciju informāciju soctīklos par nepilngadīgā zīmējumu māksalas nodarbībā Ogres novadā.
"Ogres ziņas" savā "Facebook" kontā vēsta par 30. aprīlī saņemtu informāciju, ka nepilngadīgais mākslas nodarbībā vienā no Ogres novada mācību iestādēm uzzīmējis neētisku zīmējumu - vīrieša dzimumlocekli, par kuru mākslas nodarbības vadītāja bija sašutumā.
Kā izriet no ieraksta, lai risinātu situāciju, tika piesaistīts sociālais pedagogs, kurš vēlējās, lai policija ar skolēnu veic pārrunas. Tikmēr Valsts policija vērš uzmanību, ka tā šajā gadījumā nebija iesaistīta.
"Ogres ziņas" informē, ka jaunais mākslinieks apsolījās vairāk nekad neko tādu nedarīt, uzvesties kārtīgi un ievērot vispārpieņemtās ētikas normas. Savukārt pedagogi solīja sazināties ar skolēna vecākiem un informēt par notikušo.
Par Ogres novada mācību iestādē notikušo izteicies arī Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, paužot sekojošo: "Mūsdienu sabiedrības eposs. Zēns stundā uzzīmē krāniņu. Skolotāja ar šo nespēj tikt galā pašas spēkiem. Piesaista sociālo pedagogu. Arī šeit nepietiek kompetences tādam pārkāpumam. Tiek iesaistīta policija. Protams, arī vecāki. Nebrīnītos, ja puisis drīz būs arī uz antidepresantiem un mēnesi psihiatriskajā slimnīcā..."
Pēc Konstantinova teiktā, patlaban veidojam sabiedrību, kurā pieaugušie, no vienas puses, "kļūst infantilizēti un nespēj vairs skolā tikt galā ar uzzīmētu krāniņu. No otras - tiek pilnībā izstumtas, aizliegtas un nosodītas pat mazākās zēnu agresijas un seksualitātes izpausmes."
Arī soctīklu lietotāji zem Konstantinova ieraksta dalījušies pārdomās par notikušo. Vairāki "X" [iepriekš "Twitter] lietotāji vērš uzmanību tam, ka zēni visos laikos ir zīmējuši vīrišķos dzimumorgānus.
Ak,man arī bērnudārzā laikam līdzīgi gadījās gan suni ar visu krāniņu uzzīmēt, gan plikas tantes, jo tiku gan mākslas grāmatas šķirstījis, gan dabu zīmēju pēc tā, ko acis redz, savā bērna vientiesībā pat nenojaušot,ko perversās audzinātājas tur saskatīs.
— Es Pats🇱🇻 (@Tas_es_Pats) May 14, 2024
Varbūt sākt ar Brekti?
Lol, bērnībā mēs ar džekiem skolas grāmatas zīmējām pimpjus, nekādu skandālu valsts līmenī par to neveidoja, kā tikai dabūjām rājienu no skolas un vecākiem bija jāatmaksā bojātas grāmatas. Mīksto paaudze mūsdienās!😂
— Nick (@NickNaquada) May 14, 2024
Citi norāda, ka šāds darbs saskan ar mūsdienu mākslā redzamo.
Nebija nesen kāds Latvijā mākslinieks, kuram bija izstāde ar krāniem?
— Blūzmanis Toms (@Balzaams) May 14, 2024
Atminos, ka kaut kur Latvijā bija koka skulpturu un krēslu darbnīca visa vienos krānos un brauca cilvēki ekskursijās.
Liela daļa Latvju dainas ir par krāniem.
Vispār jau saskaņā ar visiem aktuālajiem mākslas pasākumiem un murāļiem zīmējums ir tieši vietā. Smieklīgi, kā puika atšuva visus apsoloties tā vairs nedarīt. My man.
— Andris Tučs (@andristucs) May 14, 2024
Tāpat ir cilvēki, kuru ieskatā zēna darbu mākslas nodarbībā bija jāizvērtē no mākslinieciskā viedokļa.