Kā tēju un tējas biezumus izmantot augu mēslošanai
Mēslošanai der gan tēja kā šķidrums, gan tējas biezumi. Kā viens, tā otrs uzlabo augsni, stiprina augus un palīdz turēties pretī kaitēkļiem un slimībām.
Ja augsne, piemēram, puķupodā ir noplicināta un iztērējusi barības vielas, tad tēja palīdz tās papildināt, jo kalpo par mēslojuma aizstājēju. Tiesa, ne uz ilgu laiku, tomēr kādu brīdi augiem šāds papildinājums nāks par labu. Daudzas tējas – atkarībā no sastāva – satur arī dezinficējošas vielas, tāpēc noder arī augu un augsnes ārstēšanai. Piemēram, kumelīšu tēja ir labs līdzeklis, kas neļauj puķupodā ieviesties pelējumam. Ja izveidojusies bieza pelējuma kārta, būs par vēlu ņemt palīgos kumelīšu tēju, taču ar plānu kārtiņu tā visnotaļ tiks galā. Savukārt daudzas garšaugu tējas stiprina augu imunitāti, bet nātru tēja ir patiešām lielisks mēslošanas līdzeklis.
Kā lietot tēju augu labsajūtas uzlabošanai?
Ja izmanto tēju kā šķidrumu, tad to pagatavo gluži tāpat kā dzeršanai paredzētu. Tējas lapiņas vai maisiņus aplej ar verdošu ūdeni, atstāj, lai pusstundu ievelkas, pēc tam atdzesē, ja nepieciešams, un ar šķidrumu aplaista vai apsmidzina augus. Ja vajadzīgs lielāks daudzums, tēju var gatavot uzreiz lejkannā. Nav obligāti jāizmanto verdošs ūdens, der arī silts, vienīgi tad jāļauj tējai ievilkties ilgāku laiku, pat vairākas stundas.
Ja izmanto tējas biezumus, tad tos izklāj ap augiem puķupodā vai dobēs. Svarīgi neatstāt biezumus virspusē, bet gan viegli ierušināt augsnē, lai nepievilinātu kukaiņus un citas nevēlamas radības. Ar biezumiem augi saņem papildu barības vielas lielākā koncentrācijā nekā ar tēju kā šķidrumu.