foto: Shutterstock
"Tā nav patīkama sajūta" - biežākās grūtības guļamistabā, kuru dēļ cilvēki meklē seksologa palīdzību (18+)
Jauniem vīriešiem erekcijas traucējumi gadās daudz biežāk nekā agrāk, un faktiski vienmēr tiem ir saistība ar psiholoģiju.
Attiecības
2024. gada 2. aprīlis, 11:10

"Tā nav patīkama sajūta" - biežākās grūtības guļamistabā, kuru dēļ cilvēki meklē seksologa palīdzību (18+)

Dzīvesstila nodaļa

Jauns.lv

Saskaroties ar sarežģījumiem seksuālajā dzīvē, dažam var šķist - visiem citiem dzīvē viss ir kārtībā, tikai es vienīgais tāds, kuram ir problēmas. Taču tā nav taisnība.

Portālā Menshealth.com cilvēki dalījušies pieredzē, kādas grūtības visbiežāk piemeklējušas viņus intīmajā dzīvē, un seksologi iesaka, kā tās varētu risināt. Lai sargātu privātumu, protams, visi stāsti ir anonīmi.

Kāds portāla lasītājs uzsver, ka seksuālās attiecības ir saistītas gan ar psiholoģiju, gan arī fizioloģiju. Apmierinātību intīmajā jomā ietekmē gan garastāvoklis, gan stresa līmenis, gan arī pat uzturs. Piemēram, jauniem vīriešiem erekcijas traucējumi gadās daudz biežāk nekā agrāk, un praktiski vienmēr tam ir saistība ar psiholoģiju, uzskata lasītājs. Seksologa komentārs: "Ja cilvēks ir nervozs vai pārlieku satraucies, ģenitālijas nefunkcionē ar maksimālu jaudu. Organisms koncentrējas uz tā saukto reakciju "cīnies vai bēdz". Šī reakcija kopā ar satraukumu, ko vīrieši izjūt pirms pirmās seksuālo attiecību reizes vai tādēļ, ka viņiem trūkst pieredzes, situāciju vēl vairāk apgrūtina.

Centies kopā ar partneri atslābināties, veltiet pietiekami daudz laika, lai justos komfortabli viens otra klātbūtnē. Neko nesasteidziet, tas radīs lielāku satraukumu."

Cits lasītājs savukārt dalījies ar precīzu novērojumu, ka "apmierinātība gultā sākas jau aiz guļamistabas robežām", un uzsver sarunu un emocionālās saiknes nozīmi. "Veicu psihoterapijas praksi, un psihoterapeitiem ļoti patika grāmata "5 mīlas valodas". Kāda no terapeitēm ieteica veikt bezmaksas testu internetā, kas palīdz noskaidrot, kāda ir jūsu mīlas valoda. Daudzi pacienti atzinuši, ka, uzzinot savu mīlas valodu, viņiem pat izdevies glābt savas attiecības. Arī man pašam tas bija ārkārtīgi vērtīgi. Mazpamazām tas atver durvis komunikācijai ar otro pusi par to, kas jums ir svarīgi, nozīmīgi, un tas ved pie daudz kvalitatīvākām seksuālām attiecībām."  

Kāda seksoloģe neslēpj, ka viņas profesijā bieži nākas strādāt ar traumu sekām. Seksuālā vardarbība un traumas ļoti ietekmē vīriešus un sievietes, un tāpēc pāri saskaras ar grūtībām guļamistabā. "Pirmām kārtām atcerieties - cīnoties ar traumas ietekmi, smadzenes un organisms uzvedas tā, it kā censtos jūs pasargāt. Abiem partneriem tiekot skaidrībā, kā šī trauma ietekmē fiziskā un psihiskā ziņā, parasti tiek novērota uzlabošanās. Galvenais padoms (ja neskaita padomu, ka jāvēršas pie psihoterapeita, kurš zina, kas ir trauma) - esiet saprotoši pret sevi un partneri, nesteidzieties un centieties koncentrēties uz esošo mirkli. Centieties saprast, kas jūs uztrauc un nervozē," vēstīts seksoloģes komentārā. 

Vēl cita izplatīta problēma ir atšķirīgs seksuālais temperaments. Pēc kādas seksoloģes apgalvotā, ar to saskaras ļoti daudzi pāri. Lasītājiem viņa iesaka: "Intīmo attiecību laikā pajautājiet sev - vai jums patiešām patīk mīlēties. Ja atbilde ir - jā, tad atgādiniet to sev, kad partneris sāks izrādīt inicitīvu. Lielākajā daļā gadījumu jūs secināsiet, ka nevēlaties sākt mīlēties, nevis vispār nevēlaties seksu." Citā komentārā teikts:

"Grūti ir abiem partneriem. Ja cilvēka libido ir augstāks, tas nenozīmē, ka viņš nepiedzīvo grūtības.

Ja cilvēkam ar zemāku libido ir vairāk jāuzbudinās, lai viņš vēlētos seksuālas attiecības, partneris ar augstāku libido var justies nepievilcīgs un secināt, ka dzīvesbiedram/dzīvesbiedrenei sekss ir tikai pienākums, lai otru apmierinātu. Un arī tā nav patīkama sajūta, kas var ietekmēt dzimumtieksmi. "Manuprāt, cilvēki nenovērtē flirtu un uzskata to tikai par seksa priekšspēli," saka speciālists.