Rudens puķu ziedūdens - pagatavot to mājās pēc vecmāmiņu metodēm ir ļoti vienkārši
foto: Shutterstock
Skaistumkopšanā to var izmantot gan kā toniku, gan izsmidzināt matos un galvas ādā un izmantot kā izejvielu krēmu un masku pagatavošanai mājās.
Skaistums

Rudens puķu ziedūdens - pagatavot to mājās pēc vecmāmiņu metodēm ir ļoti vienkārši

"100 Labi Padomi"

Ziedūdens ir kondensāts, kas veidojas no ziedu novārījuma. Tas satur augā esošās bioloģiski aktīvās vielas, kā arī minimālu daudzumu ēteriskās eļļas. Pagatavot ziedūdeni mājas apstākļos pēc vecmāmiņu metodēm ir ļoti vienkārši. Skaistumkopšanā to var izmantot gan kā toniku, gan izsmidzināt matos un galvas ādā un izmantot kā izejvielu krēmu un masku pagatavošanai mājās. Māca Cesvaines skaistumkopšanas centra Mora kosmētiķe Ginta Ustinova.

Rudens puķu ziedūdens - pagatavot to mājās pēc vec...

Ko izmantot? 

Samteņu ziedus. To ziedūdens ir piemērots taukainas un problemātiskas ādas kopšanai.

Kliņģerīšu ziedus. Ziedūdens der jutīgai, iekaisušai ādai.

Apiņu augļkopas, kas ir lielisks līdzeklis matu kopšanai.

Kumelītes – ziedūdens dziedē, tonizē un nomierina.

Nātres – to ziedūdens stiprina matus.

Piparmētras noder acu kompresēm un nogurušai sejas ādai.

Viršus. To ziedūdens tonizē un atjauno ādu, mazina iekaisumus un nomierina.

Ehinācijas – tonizē un mazina iekaisumus.

foto: Shutterstock

Kā top ziedūdens?

Pavisam vienkāršs variants: trauku piepildi ar izvēlētajiem ziediem, uzlej nedaudz avota ūdens – tā, lai tas apņem ziedus. Uzglabā ledusskapī deviņas stundas. Pirms lietošanas nokās. Šādam ziedūdenim nav ilgs uzglabāšanas periods – turi to ledusskapī un izlieto 24 stundu laikā.

Sarežģītāks iegūšanas veids, bet iedarbīgāks un ar ilgāku derīguma termiņu ir destilācija mājas apstākļos.

Tev būs nepieciešams: avota ūdens, ledus, izvēlētais augs, divas dažādu izmēru keramikas bļodas, katls, kurā varēs ievietot bļodas. Katlā ielej ūdeni, pievieno auga ziedlapas. Katlā stabili ievieto keramikas bļodu. Ūdens un ziedlapas no katla nedrīkst smelties bļodā. Katlu silda sākumā ar lielāku karstumu, pēc tam karstumu samazina. Svarīgi, lai ūdens nevārās. Katlā ievieto bļodas – vispirms mazāko, tai pa virsu lielāko. Virsējās bļodas dibena diametram jābūt mazākam nekā apakšējās bļodiņas augšmalai. Virsējās bļodas augšpusei jānosedz katls gluži kā vāks. Tvaikam jānotek gar lielās bļodas malām un jāiekļūst mazajā. Šis tvaiks arī būs ziedūdens. Lielajā bļodā ievieto ledu. Karstuma ietekmē tvaiki celsies uz augšu, kondensēsies un notecēs mazajā bļodiņā. Var tvaicēt, kamēr iztvaiko ūdens no katla, bet svarīgi ir ziedus nepiededzināt. Mazajā bļodiņā iegūto ziedūdeni pārlej pudelītē ar smidzinātāju un izlieto sešu mēnešu laikā.

Zināšanai

Ziedūdeņiem vari izmantot vasarā ievāktos un izkaltētos ārstniecības augus: lavandu, kumelītes un citus.