Olu čaumalas veselībai - kurām kaitēm tās palīdz
Olu čaumalas ir dabīgs kalcija avots, kas ir svarīgs pilnvērtīgai organisma attīstībai un darbībai. Čaumalās ir 27 mikroelementi, starp kuriem svarīgākie ir fluors, dzelzs, mangāns, fosfors, molibdēns, varš, cinks, sērs un silīcijs.
Olu čaumalas ir vienkāršs līdzeklis, kā stiprināt veselību un dziedināt daudzas kaites.
Kā pagatavot pulveri no olu čaumalām?
Kārtīgi nomazgā svaigas olas siltā ūdenī un noslauki. Izvelc visas plēves no čaumalas iekšpuses un uz pāris minūtēm ieliec tās vārošā ūdenī. Pēc tam nosusini salvetē aptuveni 2–3 stundas, sasmalcini piestā vai arī samal kafijas dzirnaviņās.
Kādai kaitei un kā lietot?
● Osteoporozes dziedināšanai. Pulveri lieto pa ½ tējk. dienā, uzdzerot dzērveņu, citrusaugļu vai ābolu sulu. Ieteicams to darīt pirms gulētiešanas, jo tieši nakts laikā notiek kalcija efektīva uzsūkšanās. Dziedniecisko kursu ieteicams uzsākt sievietēm pēc 40 gadiem, bet vīriešiem, kas strādā smagu fizisku darbu, – pēc 45 gadiem.
● Kuņģa un zarnu trakta kaitēm. Pulveri lieto pa ½ tējk. vienu reizi dienā pirms ēšanas, kurss – 10 dienas. Var lietot arī ⅓ tējk. pulvera pirms gulētiešanas, uzdzerot siltu vārītu ūdeni.
● Pie parodontozes. Katru vakaru pirms gulētiešanas lieto ½ tējk. pulvera, uzdzerot citrona vai greipfrūta sulu.
● Ādas kaitēm. Psoriāzi un ekzēmu dziedina, katru dienu lietojot ½ tējk. paipalu olu čaumalu pulvera. Samazināsies nieze un ādas lobīšanās.
● Astmas dziedināšanai. No 10 vistu olu čaumalām pagatavo pulveri, aplej ar svaigi spiestu sulu no 10 citroniem, noliec tumšā vietā ievilkties 10 dienas, pēc tam izkās. Pagatavo otru sastāvu: 10 olu dzeltenumus sakul ar 10 ēdk. cukura, pielej 0,5 l konjaka. Abus sastāvus rūpīgi samaisi un lieto pa 30 ml 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
● Nagu un matu veselībai. Kalcijs ir skaistu matu un nagu avots. Lai mati un nagi vienmēr izskatītos lieliski, vismaz reizi nedēļā lieto ⅓ tējk. olu čaumalu pulvera un 2 kapsulas zivju eļļas. Kurss – 3 mēneši.