Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Liktenis mēdz būt nežēlīgs" - lūdz palīdzēt ar vēzi slimai Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas ārstei
Pixabay

"Liktenis mēdz būt nežēlīgs" - lūdz palīdzēt ar vēzi slimai Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas ārstei 1

Sievietēm
1. oktobrī 21:32 2020. gada 1. oktobrī 21:32
  Jauns.lv
Rita Lugovska ir Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas ārste ģenētiķe, asociēta profesore, Latvijas ārstu biedrības goda biedre, vairāk nekā 40 darba gadus veltījusi bērnu veselības aprūpei, medicīniski ģenētiskai konsultēšanai un pacientu ar iedzimtām vielmaiņas slimībām ārstēšanai. Daktere savu darba mūžu veltījusi, nesavtīgi palīdzot Latvijas bērniem, šobrīd palīdzība vajadzīga viņai pašai, vēsta portāls "Ziedot.lv".

Ritas vīrs Leonīds raksta: “Abi ar sievu esam kopā kopš 18 gadu vecuma. Abi studējām medicīnu Rīgas medicīnas institūtā un sapņojām par nākotni. Visu mūžu centāmies ar sirdi un dvēseli palīdzēt slimajiem bērniem, katrs savā jomā.

Gadu desmitiem centāmies pildīt savus ārsta pienākumus, cik vien varējām labi, ar pilnu atdevi, bieži vien atstājot otrā plānā savas ģimenes problēmas, klusi cerot, ka liktenis mūs saudzēs, dāvājot mierpilnu mūža nogali ģimenes lokā.

Diemžēl liktenis reizēm mēdz būt nežēlīgs. Pirms gada manai mīļai sievai negaidīti tika konstatēta smaga slimība – neoperējams plaušu vēzis. Tika uzsākta mērķterapija ar pieejamiem kompensējamiem medikamentiem, kas ļāva apturēt slimību gandrīz gada garumā.

Pašlaik pielietotās terapijas iespējas ir izsmeltas, slimība progresē un, mēs atkal esam uz nāves sliekšņa. No sirds lūdzu palīdzēt manai Ritai cīņā ar nežēlīgu slimību, lai viņa arī turpmāk, vēl gadiem ilgi varētu dāvināt savas dvēseles siltumu vīram, bērniem un mazbērniem.”

Ārstu konsīlijs nozīmējis ārstēšanu ar valsts neapmaksātu nākamas paaudzes medikamentu Osimertinib. Šī preparāta lietošana spēj nozīmīgi pagarināt dzīves ilgumu, pat līdz 5 gadiem. Lai arī Eiropā un mūsu kaimiņvalstīs šo medikamentu apmaksā valsts, Latvijā tā nav un Ritai atteikta arī šo zāļu individuālā kompensācija.

Viena mēneša kurss maksā 5436.54 eiro mēnesī. Pirmo ārstēšanas mēnesi ģimene apmaksāja no saviem līdzekļiem, bet turpmākajai ārstēšana jāturpina vēl vismaz gada garumā, kam nepieciešami kopā 59 801.94 eiro. Līdz 1. oktobra vakaram dakteres ārstēšanai tika noziedoti 5316 eiro. 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "pieradināts" aligators atgādina, kāpēc plēsoņām nevajadzētu līdz galam uzticēties
Santas Zāmueles jaunais vīrs esot bankrotējis
"Sieviešu elle ir Polijā" un Rumānijas skarbais piemērs abortu aizliegumam un sekām 2
Pievienot komentāru

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

МакКонахи рассказал о сексуальном напряжении между Питтом и Энистон