Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rojs Maizītis

Pazīstamais rīkstnieks Aldis Janševskis: "Āderu tīkli plešas visā pasaulē, tā nav tikai Latvijas "dīvainība""

Cita pasaule
2020. gada 29. jūnijā 05:04 2020. gada 29. jūnijā 05:04
  Gunta Kļaviņa | "Patiesā Dzīve"
Mūsdienās daļa sabiedrības rīkstnieku cunfti uzskata teju vai par šarlatāniem, un, ko tur liegties, šad un tad jau arī pa kādam neprašam gadās, bet tos ātri vien atkož. Savukārt īstam rīkstniekam spēja sajust āderes ir dabas dota, tomēr tas nav nekas pārdabisks. Rīkstnieks vienkārši ir ārkārtīgi jutīgs cilvēks, kura rokās rīkstīte danco, griežas vai pulsē – atkarībā no tā, ko tās pavēlnieks sajūt zemes dzīlēs, ūdenī vai gaisā.

Diez vai spēju noteikt, kur atrodas ūdens āderes un to krustpunkti, varētu dēvēt par profesiju vai amatu. Drīzāk tas ir talants, kuru iespējams izkopt līdz profesionālam līmenim. Latvijā pazīstamais rīkstnieks Aldis Janševskis gan nepiedzima ar rīkstīti šūpulī, bet jau pusaudža gados, daudz staigājot pa mežu ar suni, sajuta sevī dziņu izprast dabas norises un vēlmi iepazīt zemes dzīļu noslēpumus. Tā nu viņš sāka trenēties āderu meklēšanā, un pamazām tas sāka izdoties.

Foto: Rojs Maizītis

Aldis ar lielu aizrautību metās šajā nezināmajā pasaulē, lasīja visu, ko vien varēja dabūt, pētīja gan citu rīkstnieku pieredzi, gan visdažādākos zinātnieku un mediķu viedokļus.

Tagad viņš jau 35 gadus var uzskatīt sevi par pieredzējušu ādernieku un ir viens no pavisam nedaudzajiem Latvijā, kurš spēj atrast arī tā sauktās Hartmana un Kirī līnijas. Aldis smej, ka nu jau āderainu zemi un drakona zobus spēj saost pa gabalu bez jebkādiem instrumentiem – viņam ir savi aroda noslēpumi.

Par āderēm, to enerģiju un rīkstniecību lasi "Patiesās Dzīves" sarunā ar Aldi Janševski:

0 /7

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 13
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 31
Vairāk kā mēnesi pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте