Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Emīlija Ouvena. (Foto: Instagram / Emily Owen)

19 gadus veca jauniete, kurai bija bail no pašizolācijas, atņem sev dzīvību un orgānus novēl citu glābšanai 16

Sievietēm
25. martā 19:17 2020. gada 25. martā 19:17
  Jauns.lv
Anglietei Emīlijai Ouvenai bija tikai 19 gadu. Jaunietei bijis grūti pieņemt esošo situāciju un nomocījusi sajūta, ka viņas “pasaule ir sabrukusi”. Emīlija savai ģimenei izteikusi aizdomas, ka daudzi cilvēki pašizolācijas dēļ atņems sev dzīvības. Viņi pat iedomāties nevarēja, ka meita būs viena no viņiem…

Jaunu un skaistu meiteni, kurai vēl bija visa dzīve priekšā, mocīja bailes par nākotni un pašizolāciju koronavīrusa dēļ. Viņa izšķīrās par labu pašnāvībai un jaunietes dzīvību tā arī neizdevās glābt. “Jautrā un apburošā” Emīlija, kā draugi viņu raksturo, nomira slimnīcā pēc pašnāvības mēģinājuma.

19 gadus vecā viesmīle Emīlija neesot spējusi sadzīvot ar to, ka “sabrūk viņas dzīve, atceļas visi plāni un pati ir iesprostota telpās”.

Dziļu sēru pārņemtā Emīlijas Ouvenas ģimene lūgusi Covid-19 pandēmijas laikā izrādīt lielāku uzmanību un rūpes par cilvēkiem, kam ir garīga rakstura problēmas.

Norfolkā dzīvojošā Emīlija dažas dienas pirms traģēdijas saviem tuviniekiem ieminējusies: “Šajā laikā no pašnāvības mirs vairāk cilvēku nekā no vīrusa.”

Viņas ģimene apliecina, ka Emīlija ļoti noraizējusies par koronavīrusu un “izolācijas radītām garīga rakstura problēmām”.

Emīlija nomirusi slimnīcā aizvadītajā svētdienā pēc tam, kad tuvinieki viņu atraduši trešdien kritiskā stāvoklī un izsaukuši ātro neatliekamo palīdzību.

Ģimene uzskata, ka uz šādu soli meiteni pamudinājušas “bailes no nezināmā”.

Vēl neilgi pirms nāves Emīlija plānojusi doties strādāt kā brīvprātīgā un palīdzēt citiem cilvēkiem, kurus māc bailes un panika.

Emīlijas vecākā māsa Anabella (21) sociālajos tīklos ierakstījusi: “Emīlija ļoti baidījās no koronavīrusa kā tāda, bet vēl vairāk viņu satrauca izolācijas ietekme uz garīgo veselību un bailes no nezināmā.”

Emīlija, kuru ģimene raksturo kā “talantīgu un mazliet traku”, jau 12 gadu vecumā parakstījusi dokumentus, ka pēc nāves vēlētos būt orgānu donore. Šajā grūtību pilnajā laikā Emīlijas aiziešana mūžībā glābs dzīvību trīs bērniem, kas gaidījuši rindā uz dzīvībai svarīgu orgānu pārstādīšanu.

“Mēs visi šobrīd esam liela izmisuma mākti, taču arī ārkārtīgi lepni par viņas sasniegto dzīvē,” raksta Anabella. “Tik daudz cilvēku mums atrakstījuši, cik ļoti Emīlija viņiem palīdzējusi grūtos laikos. Mums pat nebija nojausmas, cik daudz pozitīvisma viņa sniegusi cilvēkiem sev apkārt.”

“Daudziem Emīlija šķita jautra, enerģijas pilna un laimīga meitene. Tikai retais zināja par viņas iekšējām cīņām daudzu gadu garumā.”

“Tikai daži zina, ka viņai pirms četriem gadiem diagnosticēja smagu autismu, un viņai ik dienas nācās cīnīties, lai iekļautos sociālajās normās.”

“Viņa nevēlējās, lai citi par to uzzinātu. Bet tagad, kad viņas vairs nav, mēs vēlamies, lai cilvēki zinātu, ka autims var parādīties visdažādākajos veidos un formās.”

Citi šobrīd lasa

Lūk, kurš maksās Harija un Meganas 2,5 miljonu dolāru drošības izdevumus! Te nu bija “finansiālā neatkarība” 4
Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 24
Infektologs Uga Dumpis brīdina par Covid-19 pēdējā laika tendencēm 6
Tēmas: Koronavīruss
Skatīt visus komentārus

"Халаты шили сами": врач рассказала о ситуации в больнице, где 27 врачей на обсервации

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее