Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sekss pēc noteikta grafika, pat ja mērķis ir cēls - bērna ieņemšana, var izraisīt impotenci un paaugstina vīrieša neuzticības iespējamību. (Foto: Shutterstock)

"Sekss pēc grafika iznīcināja mūsu gultas dzīvi...." Sievietes stāsts par dzīvi pēc medicīniskās apaugļošanas 2

Attiecības
16. februārī 06:15 2020. gada 16. februārī 06:15
  Mammamuntetiem.lv
"Mums ar vīru bija kaislīga un daudzveidīga seksuālā dzīve. Iepazināmies vēl tīņu vecumā, pēc pāris gadiem sākām dzīvot kopā, bet neilgi pirms 30 gadu vecuma apprecējāmies. Pret seksu man vienmēr ir bijusi attieksme “visu ir vērts pamēģināt vismaz vienu reizi”, tāpēc seksuālie eksperimenti gultā mums sagādāja patiesu prieku. Kad man bija 34 gadi, mēs nolēmām, ka ir laiks bērniņam. Beidzām izsargāties un cerējām, ka drīz vien ieņemsim mazuli.

Uz šo laiku mūsu sekss kļuva vēl aizrautīgāks un intensīvāks, jo doma par to, ka radām jaunu dzīvību, jau bija uzbudinoša. Bet pēc daudziem negatīviem grūtniecības testiem un diviem spontānajiem abortiem negribīgi nācās piekrist, ka mūsu ceļš ved cauri mākslīgās apaugļošanas un reprodukcijas klīniku labirintiem. Mēs sākām pētīt auglības kalendāru, lai nepalaistu garām labākās apaugļošanās dienas. Sekss mums bija tad, kad tam bija jābūt, pārējā laikā pēc mediķu ieteikuma atturējāmies.

Mūsu seksa dzīvi sāka noteikt ārsti un medicīniskais personāls. Sekss vairs nebija spontāns un jautrs, bet drīzāk tāds kā stīvs pienākums vienam pret otru. Drīz vien mūsu seksuālā dzīve bija gandrīz mirusi. Pēc trīs gadus ilgiem centieniem esam pabeiguši kārtējo IVF procedūru un ar nepacietību gaidām rezultātus. Pēc tam ceram, ka atkal varēsim atjaunot mūsu seksuālo dzīvi.

Mūsu kvēlākais sapnis ir kļūt tādiem, kā bijām agrāk – seksuālas būtnes, kurām dzimumattiecības sagādā prieku," tā par savu dzīves pieredzi un seksuālās dzīves mazo katastrofu stāsta kāda 37 gadus veca sieviete. Iespējams, ka šādi stāsti ir pazīstami simtiem pāru, kuriem nākas izvēlēties starp bērniņa ieņemšanu vai spontānu gultas dzīvi. 

Pāriem, kuri vēlas ieņemt bērnu, ārsti bieži vien iesaka nodarboties ar seksu pēc saraksta, lai apaugļošana notiktu vislabvēlīgākajā menstruālā cikla momentā. Korejiešu zinātnieki norādījuši uz šādas "medaļas otro pusi". 

Sekss pēc noteikta grafika, pat ja mērķis ir cēls - bērna ieņemšana, var izraisīt impotenci un paaugstina vīrieša neuzticības iespējamību.

Laikraksts "Independent" raksta par kādu pētījumu, kurā piedalījās vairāk nekā 400 vīrieši. Visiem veica virkni uroloģisku, seksoloģisku un psiholoģisku testu. Šajā grupā bija arī tādi, kuri regulāri centās "uztaisīt" bērnu, orientējoties pēc sievietes menstruālā kalendāra.

Kā pētnieki raksta "Journal of Andrology", šiem vīriešiem tika novērotas psiholoģiski un fizioloģiski dzimumsfēras traucējumi, kuri noved pie erektālās disfunkcijas, proti, impotences.

Novērojumi ilga pusgadu, un pa šo laiku izteiktas impotences pazīmes novēroja četriem no desmit vīriešiem, kuri centās nodarboties ar seksu pēc saraksta. Vismaz viens no 10 sāka krāpt patstāvīgo partneri.

Jāuzsver, ka problēma šeit nav ne bērnos, ne vīriešu bailēs no atbildības, bet tieši intīmās dzīves reglamentēšanā. Pēc pētnieku viedokļa, sekss pēc kalendāra iedzen vīriešus stresā, paaugstina stresa hormona kortizola līmeni, kurš nomāc testosterona sintēzi.

No testosterona ir atkarīga arī vīrieša seksuālā vēlme, un "vīra pienākumu" veiksmīga pildīšana. Jo aktīvāk vīrietis iesaistās mēģinājumos "pareizi ieņemt bērnu", jo biežāk notiek nepatikšanas ar potenci.

Var situāciju labot ar potenci uzlabojošiem preparātiem, tomēr pētījuma autori rekomendē pāriem vairāk uzticēties dabīgai kaislei, nevis formalizēt un reglamentēt seksuālo dzīvi pat tik cēla mērķa vārdā kā bērna radīšana.

Ja jau daiļajai pusei gribas drošību un noteiktību, tad viņai labāk tajā nespītēties līdz uzvarai, bet laiku pa laikam ļaut vīrietim atpūsties no "taisīšanas" darbiem, ļaujot tam nodarboties ar seksu tad, kad to gribas, nevis tad, kad vajag.

Saistītās ziņas

42 gadus veca vīrieša stāsts: "Manai sievai ir perfekts, trenēts augums, taču mani saista apaļīgas sievietes..." 6
Sievietes atklāti par to, kāpēc viņu laulībā noplakusi iekāre. 48 gadus vecā Linda: "Mīlu savu vīru, bet man ir labi tāpat" 186
Vīrietis neziņā: "Draudzene intīmos brīžos uzvedas tik skaļi, ka tas jau kļūst par problēmu" (18+) 12

Sadarbībā ar:

Citi šobrīd lasa

Anonīmas zīmītes un izvairīšanās. Šokējoši mediķu stāsti par cilvēku necienīgo attieksmi 2
Jehovieši savu Valstības zāli Torņakalnā notirgojuši burvju māksliniekiem Pecolli. Iluzionisti Covid-19 dēļ nu ir sprukās 35
"Viens liels nodokļu maksātājs būs zudis," - Linda Mūrniece, nesaņēmusi valsts atbalstu, prognozē "Hotel Roma" likvidāciju 9
Skatīt visus komentārus

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас