Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Atbalsta administratīvo sodu nepilngadīgajiem par enerģijas dzērienu lietošanu. (Foto: Levine-Roberts/Sipa USA/ Vida Press)

Par enerģijas dzērienu lietošanu bērniem varēs piespriest naudassodu 5

Bērni
2019. gada 19. decembrī 13:25 2019. gada 19. decembrī 13:25
  Jauns.lv / LETA
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas saskaņā ar deputāta Jāņa Vitenberga (KPV LV) sākotnēji piedāvātajiem grozījumiem paredz noteikt bērniem administratīvo atbildību par enerģijas dzērienu lietošanu.

Par enerģijas dzērienu lietošanu, ja to izdarījis bērns, piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro. Par bērna iesaistīšanu enerģijas dzērienu lietošanā piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 200 eiro. Jau pašlaik likumā ir spēkā aizliegums pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajiem.

Kā ziņots, Saeima šodien konceptuāli atbalstīja sākotnēji veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) virzīto rosinājumu likumā noteikt aizliegumu bērniem glabāt alkoholu un tabakas izstrādājumus.

Priekšlikums paredz arī aizliegumu bērniem glabāt enerģijas dzērienus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces vai to uzpildes tvertnes.

Jaunais regulējums tiek virzīts, lai tiesībsargiem juridiski būtu tiesības no bērna konfiscēt minētās lietas, piemēram, kad viņš pieķerts par huligānismu, iepriekš atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē skaidroja atbildīgo institūciju pārstāvji. Pašlaik likumā bērniem ir aizliegts smēķēt un lietot alkoholu, bet nav noteikts aizliegums glabāt šīs lietas.

Citi šobrīd lasa

Kad pandēmija beigsies, pasaule būs citādāka. Kāda? Prognozes izsaka ekonomisti un eksperti 25
Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 17
Fizioterapeita ieteikumi imūnsistēmas stiprināšanai, lai izvairītos no Covid-19
Skatīt visus komentārus

Проклятие клана продолжается? Еще одна внучка Роберта Кеннеди и ее сын трагически погибли

«Мне было очень приятно»: Анастасия Заворотнюк ответила впервые за время болезни