Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Par smagi slima bērna kopšanu vecāki ilgāk varēs saņemt slimības pabalstu

Bērni
2019. gada 27. novembrī 15:01 2019. gada 27. novembrī 15:01
  Jauns.lv / LETA
Slimības pabalstu vecākam, kurš nestrādā saistībā ar nepieciešamību kopt smagi slimu bērnu, no nākamā gada izmaksās par ilgāku nepārtrauktu darbnespējas periodu nekā patlaban, paredz šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā atbalstītie likuma grozījumi.

Izmaiņas paredzēts veikt likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", un plānots, ka jaunā kārtība stāsies spēkā no 2020.gada 1.janvāra.

"Pašlaik vecākiem, kuru bērni ilgstoši un smagi slimo, nākas daudzas reizes atkārtoti lūgt ārstam izsniegt jaunu slimības lapu, jo nepārtrauktas darba nespējas periods šādā situācijā ir maksimāli 21 diena. Tas rada neērtības vecākiem, kā arī lieku birokrātiju, ja bērns turpina slimot un viņa veselības stāvoklis ir nemainīgs. Šī kārtība mainīsies," uzsver Sociālo lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Smagu diagnožu gadījumos, kad bērnam būs nepieciešama ilgstoša ārstēšana un nepārtraukta vecāku klātbūtne, darba nespējas lapu vecākiem pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu konsīlija lēmuma varēs izsniegt uz ilgāku laiku. Šādos gadījumos slimīgas pabalsta izmaksas ilgums būs līdzīgi kā pilngadīgas personas darbnespējas gadījumā - 26 nedēļas, ja darbnespēja būs nepārtraukta, bet ne ilgāk par trim gadiem piecu gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem. Ārstu konsīlijs nepārtrauktas klātbūtnes nepieciešamību izvērtēs un vienā reizē noteiks uz laiku, ne ilgāku par trim mēnešiem. 

Slimības pabalstu šādos smagas saslimšanas gadījumos izmaksās līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai, nevis 14 gadu vecumam, kā tas ir vispārējā gadījumā. 

Līdzīga kārtība būs spēkā attiecībā uz slimības pabalstu to vecāku bērniem, par kuriem piešķirts bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts. Šajā gadījumā neatkarīgi no diagnozes slimības pabalstu varēs saņemt ilgāku laiku (līdz 26 nedēļām nepārtrauktas darbnespējas gadījumā) un līdz bērna 18 gadu vecumam. 

Likumprojekts paredz arī slimības pabalsta izmaksu pagarināt līdz 30 dienām gadījumos, kad tiek kopts bērns, kas nav sasniedzis 14 gadu vecumu un kuram kopšana nepieciešama kaulu lūzumu dēļ.

Citi šobrīd lasa

Klauvēt pie sirds. Saruna ar ārstu Uģi Gruntmani
Naudas maģija: kā ar mazu monētiņu var pievilināt bagātību 3
Ģenerālprokuratūra pēc jaunu pierādījumu saņemšanas pieņem Eiropas apcietinājuma lēmumu pret Misāni 58
Pievienot komentāru

Рисковала жизнью: в Сети появилась новая информация о пластических операциях Аллы Пугачевой

«Мне удалили кадык»: «живой Кен» показал лицо после превращения в женщину