Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Poļu jaunieši. (Foto: Francois Devos/SIPA/Scanpix)

Polijas skolās grib aizliegt runāt par seksu 4

Bērni
2019. gada 25. novembrī 05:23 2019. gada 25. novembrī 05:23
  Kas Jauns Avīze
Polijā visā nopietnībā izskata likumprojektu, kas paredz aizliegt seksuālo izglītību un pārkāpējus sodīt ar līdz trim gadiem ilgu cietumsodu.

Eiropas Parlaments paudis nopietnas bažas un mudinājis Polijas parlamentu noraidīt šo ieceri. Eiroparlamenta deputāti ar pārliecinošu vairākumu pieņēmuši rezolūciju, kurā nosoda “Polijas virzību uz jauniešu nepareizu informēšanu un seksualitātes stigmatizēšanu un aizliegšanu izglītībā”.
Rezolūcijā pausts aicinājums visām Eiropas Savienības dalībvalstīm “sniegt visaptverošu, vecumam piemērotu seksuālo izglītību skolās”.

Iniciatīvu Polijas Seimā iesniedza asociācija "Izbeigt pedofiliju", lai “aizsargātu bērnus un jauniešus pret seksuālo izvirtību”. Likumprojektā iekļautās normas nav savienojamas ar skolu mācību programmu un varētu kavēt konstitucionālo tiesību uz izglītību un veselības aprūpi izpildi, savā vērtējumā norādīja Polijas Augstākā tiesa.

Eiropas Parlamenta deputāte sociāliste Evelīna Regnere norāda, ka Polijas konservatīvie spēki “nepatiesi slēpjas aiz pedofilijas novēršanas”, lai “uzspiestu savus ačgārnos uzskatus par reproduktīvo veselību”.

Jāpiebilst, ka seksuālā izglītošana ietver arī bērnu brīdināšanu par pedofiliju un to, kā rīkoties, saskaroties ar šādām briesmām. Oktobra vidū tūkstošiem cilvēku Varšavā un citās Polijas pilsētās protestēja pret deputātu lēmumu apstiprināt šā likumprojekta tālāku izskatīšanu parlamentā.

Citi šobrīd lasa

Sazvērestības teorijas, kas biedēja spāņu gripas pandēmijas laikā, kad cilvēki mira miljoniem 4
Vai veikalā nopirktie augļi un dārzeņi ir jāmazgā ar ziepēm? 11
Publiskās vietās turpmāk drīkstēs doties ne vairāk kā divi cilvēki vai ģimene 20
Tēmas: Polija
Skatīt visus komentārus

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине

После истории с Лещенко Лера Кудрявцева сдала тест на коронавирус