Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunieši Vērmanes dārzā. (Foto: LETA)

80% Latvijas bērnu skolu uzskata par laika izšķiešanu 60

Bērni
5. jūnijā 20:46 2019. gada 5. jūnijā 20:46
Jauns.lv / LETA
Skolā iegūtās zināšanas vairums skolēnu vērtē kā turpmākajā dzīvē izmantojamas, vienlaikus skolu kopumā uzskatot par laika izšķiešanu, liecina "Skola 2030" veiktā aptauja par pašreizējo mācīšanās pieredzi skolās Latvijā rezultāti.

Skolēniem tika lūgts vērtēt, vai skolā iegūtās zināšanas, viņuprāt, ir noderīgas turpmākajā dzīvē. Minētajam apgalvojumam kopumā piekrīt 73,5% aptaujāto. Pretēju viedokli pauduši 26,5% skolēnu. Pētījumā noskaidrots, ka skolā ir interesanti diviem no trim skolēniem. Vienlaikus četri no pieciem skolēniem uzskata, ka, lai iegūtu labu darbu, uz skolu iet nav nepieciešams. Turklāt vairums jeb 80% skolēnu uzskata, ka skola kopumā ir tikai laika izšķiešana.

Mēģinot noskaidrot vecāku un skolēnu viedokļus par izglītības sistēmu, īstenota 737 vecāku un 3304 7.-12.klases skolēnu no 327 Latvijas skolām aptauja. Vecākiem un skolēniem tika vaicāts par, viņuprāt, svarīgiem izglītības mērķiem, nepieciešamajām izmaiņām mācību pieejā un saturā, kā arī citām lietām, ar ko viņi ikdienā saskaras skolā.

Citi šobrīd lasa

Jaunieši saka: "Okei, būmer!" Ko tas nozīmē un vai par to jāapvainojas? 8
4 zodiaka zīmes, kuri ir labākie tēvi 1
Beļģu brīnumbērns 9 gadu vecumā gatavojas kļūt par pasaulē jaunāko augstskolas absolventu
Tēmas: Skolu reforma
Skatīt visus komentārus

Сегодня постарайтесь избегать людных мест: приметы и обычаи на 16 октября

«Не как у Фриске!» Фигурист прокомментировал состояние Анастасии Заворотнюк