Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Privātā dzīves telpa ir vieta, kur mēs varam palikt vienatnē. Istaba, kurā var ieiet, aizverot aiz sevis durvis. Zināma privātā telpa ir vajadzīga katram – lai nesajuktu prātā un nepazaudētu savu es. (Foto: Shutterstock)

Intīmā teritorija - kāpēc ir tik nepatīkami, ja kāds tajā ielaužas 1

Attiecības
2018. gada 6. decembrī 05:05 2018. gada 6. decembrī 05:05
"Patiesā Dzīve"
Kas ēdis no mana trauciņa? Kas dzēris no manas krūzītes? Kas gulējis manā gultiņā? Kas sēdējis uz mana krēsliņa? Septiņu rūķīšu sašutums ir pamatots – kāds nesankcionēti ielauzies viņu privātajā telpā, un, ja Sniegbaltīte nebūtu tik brīnišķīgi skaista, visticamāk, viņai klātos plāni.

Vajadzība pēc privātās telpas ir universāla, tāpat kā vajadzība pēc mīlestības, pieskārieniem, komunikācijas. Vienam tā ir plaša kā zeme dzimtā, citam šaura kā peles aliņa, bet zināma privātā telpa ir vajadzīga katram – lai nesajuktu prātā un nepazaudētu savu es.

Personiskā telpa, kaut vai nožēlojamas lāviņas vai neaizslēdzamas atvilktnes veidolā, ir pat cietumniekiem un zaldātiem. Izrādās, ka personiskā teritorija, ko mēs pilnībā kontrolējam, tiek uztverta kā daļa no sevis paša. Tieši tāpēc ielaušanos privātajā telpā instinkts marķē kā personisku uzbrukumu un briesmas.

0/22

Citi šobrīd lasa

Ko mēs vēl nezinām par otrā tipa cukura diabētu 6
Hercogienes Megana un Ketrīna pēc mazā Ārčija nākšanas pasaulē satuvinājušās
Īstā hokeja trillerī Latvijas hokeja izlase diemžēl zaudē Zviedrijai 117
Pievienot komentāru

Криштиану Роналду ударил своего сына кубком по лицу

Шокирующая история: грязный, изможденный мужчина с гангреной ног оказался не тем, за кого себя выдавал