Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pirms pērc vecas rotaļlietas, nopietni izvērtē to drošību. (Foto: Shutterstock)

Ar ko jārēķinās, ja "humpalās" pērc bērnu mantiņas, par kurām neko nezini 5

Bērni
2018. gada 30. maijā 19:16 2018. gada 30. maijā 19:16
Jauns.lv
Lietotas rotaļlietas var radīt apdraudējumu bērnu veselībai, atklāts pētījumā, kas publicēts britu laikrakstā “Vides zinātne un tehnoloģijas” (Environment Science and Technology).

Veci Lego klucīši, lelles, rotaļu mašīnas un citas rotaļlietas var saturēt vielas, kas vairs neatbilst mūsdienu drošības standartiem, teikts pētījumā.

Zinātnieki no Plimutas Universitātes analizējuši ap 200 vecas, lietotas plastmasas rotaļlietas un secinājuši, ka tās augstā koncentrācijā satur tādus elementus, kā svins, broms, kadmijs, selēns un citus materiālus. Turklāt, visas rotaļlietu kaitīgās detaļas bijušas izmēros, ko bērns spēj viegli norīt, vēsta "The Independent".

“Šī ir pirmā sistemātiskā lietotu rotaļlietu pārbaude Lielbritānijā. Šādas rotaļlietas plašā klāstā pieejamas lietoto preču veikalos un ne mazums ģimeņu tās arī iegādājas,” komentējis Plimutas Universitātes pētnieks.

Kamēr mūsdienās ražotās rotaļlietas, kas tiek tirgotas Eiropas Savienībā, ir apstiprinātas direktīvā par rotaļlietu drošumu, nav noteikumu par vecāku rotaļlietu pārstrādi, vai atkārtotu tirgošanu.

“Patērētājiem vajadzētu apzināties potenciālos riskus, kas saistīti ar vecu plastmasas rotaļlietu lietošanu,” uzsvēris pētnieks.

Citi šobrīd lasa

Omulībai un labai pašsajūtai – siltas kāju vannas reizi nedēļā
Breds Pits atklāj, ka 20 gadus ne reizi nav raudājis
32 gadus vecas māmiņas stāsts: "Satiku savu sapņu vīrieti, taču meita tagad mani neieredz"
Skatīt visus komentārus

СМИ: Валдис Пельш прооперирован и находится в реанимации

Похудевшая Алла Пугачева с ярким макияжем вызвала бурные эмоции поклонников