Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pirms pērc vecas rotaļlietas, nopietni izvērtē to drošību. (Foto: Shutterstock)

Ar ko jārēķinās, ja "humpalās" pērc bērnu mantiņas, par kurām neko nezini 5

Bērni
2018. gada 30. maijā 19:16 2018. gada 30. maijā 19:16
  Jauns.lv
Lietotas rotaļlietas var radīt apdraudējumu bērnu veselībai, atklāts pētījumā, kas publicēts britu laikrakstā “Vides zinātne un tehnoloģijas” (Environment Science and Technology).

Veci Lego klucīši, lelles, rotaļu mašīnas un citas rotaļlietas var saturēt vielas, kas vairs neatbilst mūsdienu drošības standartiem, teikts pētījumā.

Zinātnieki no Plimutas Universitātes analizējuši ap 200 vecas, lietotas plastmasas rotaļlietas un secinājuši, ka tās augstā koncentrācijā satur tādus elementus, kā svins, broms, kadmijs, selēns un citus materiālus. Turklāt, visas rotaļlietu kaitīgās detaļas bijušas izmēros, ko bērns spēj viegli norīt, vēsta "The Independent".

“Šī ir pirmā sistemātiskā lietotu rotaļlietu pārbaude Lielbritānijā. Šādas rotaļlietas plašā klāstā pieejamas lietoto preču veikalos un ne mazums ģimeņu tās arī iegādājas,” komentējis Plimutas Universitātes pētnieks.

Kamēr mūsdienās ražotās rotaļlietas, kas tiek tirgotas Eiropas Savienībā, ir apstiprinātas direktīvā par rotaļlietu drošumu, nav noteikumu par vecāku rotaļlietu pārstrādi, vai atkārtotu tirgošanu.

“Patērētājiem vajadzētu apzināties potenciālos riskus, kas saistīti ar vecu plastmasas rotaļlietu lietošanu,” uzsvēris pētnieks.

Citi šobrīd lasa

Vairāki ASV senatori īsi pirms krīzes pārdeva savas akcijas. Daudzi jautā – viņi zināja ko vairāk? 5
Saslimšana ar Covid-19 reģistrēta vēl trīs iepriekš neskartos Latvijas novados
VIDEO: tēvs ļoti skarbā veidā pāmāca savam dēlam cienīt vēsturi 1
Skatīt visus komentārus

Избил и отобрал телефон: Муцениеце в слезах рассказала о ссоре с Прилучным

Сергея Зверева обвинили в похищении бездомного ради его «ресурсов здоровья»