Mazā Čārlija vecāku pirmā uzvara - dēliņš piektdien nedevās mūžībā
Smagi slimā puisēna Čārlija Garda vecāki Konija Jeitsa un Kriss Gards piektdien nebija spiesti atvadīties no sava dēliņa. "Great Ormond Street" ārsti, uz kuriem tika izdarīts globāls spiediens, devuši bērnam vēl vienu iespēju un lēmuma pieņemšanu atstājuši tiesas ziņā.
Mazā Čārlija vecāku sāpīgā cīņa par mirstošā dēliņa dzīvību
Mazā Čārlija vecāku sāpīgā cīņa par mirstošā dēliņa dzīvību
Britu mediji vēstī, ka slimnīcas vadība, kurai vecāki iesnieguši jaunus pierādījumus, ka bērniņam vēl ir iespēja tikt glābtam, piektdien lūgušu Lielbritānijas Augstāko tiesu atkal atvērt lietu, lai lemtu, vai tas ir bērna interesēs - iziet eksperimentālās ārstēšanas kursu, vēstī "The Guardian".
Vecāki slimnīcas vadībai bija iesnieguši mediķu un pētnieku vēstuli, kurā apgalvots, ka jauni un nepublicēti pētījumu dati liecina - 11 mēnešus vecā bērniņa veselības stāvokli ir iespējams uzlabot, ja viņš izies eksperimentālo nukleozīdu terapiju.
"Divas starptautiskas slimnīcas un to pētnieki sazinājās ar mums, jo parādījās svaigi pierādījumi par viņu piedāvāto eksperimentālo terapiju," pēc tikšanās ar vecākiem paziņoja slimnīcas vadība, piebilstot: "Mēs, līdzīgi kā Čārlija vecāki, uzskatām, ka ir pareizi pārbaudīt šos pierādījumus."
Konija Jeitsa pēc iepriecinošā lēmuma sacīja: "Mēs esam priecīgi par šo iznākumu. Mēs ceram un esam pārliecināti, ka Čārlijs varēs iegūt savu iespēju."
Slimnīcas vadība lietu bija spiesta atkal nodot tiesai, jo iepriekšējais lēmums liedza Čārlija pārvietošanu uz citām valstīm, kas nozīmēja, ka slimnīcai jāpilda tiesas lēmums.
Kā zināms, šī lieta ieguva politisku nokrāsu, tajā iesaistoties ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš šo jautājumu arī apsprieda ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju. Arī Romas pāvests Francisks iestājās pret tiesas lēmumu un piedāvāja ārstēt zēnu savā slimnīcā Romā.
Par ko ir stāsts?
Mazais Čārlijs šajā pasaulē ieradās jau sasirdzis. Ārsti viņam konstatēja retu ģenētisku saslimšanu, kura, kā saka mediķi, pasaulē konstatēta tikai 16 cilvēkiem.
Šīs slimības dēļ notiek muskuļu atrofija un rodas smadzeņu bojājumi, tāpēc Čārlija orgāniem gluži vienkārši nepietiek jaudas normāli funkcionēt. Kā izrādās, abi bērna vecāki bija šī gēna nēsātāji.
Ārsti saka, ka zēns nedzird, neredz, nevar kustēties, raudāt vai norīt, bet smadzeņu bojājumi jau ir neatgriezeniski. Ārsti domā, ka zīdainim jādod iespēja cienīgi nomirt, taču vecāki un viņu atbalstītāji cīnās par iespēju Čārliju sūtīt uz ASV, kur viņš varētu iziet eksperimentālās ārstēšanas kursu.
Čārlija vecāki Konija Jeitsa un Kriss Gards vairākus mēnešus cīnās par to, lai dēls varētu doties uz ASV. Viņiem izdevies savākt teju 1,5 miljona eiro ziedojumus, kas pilnībā nosedz transportēšanas un ārstēšanas izdevumus, tomēr viņiem to neļauj darīt.
Ciešot neveiksmi britu tiesā, vecāki ar prasību vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), taču arī tur viņu vēlme netika atbalstīta - ECT piekrita Lielbritānijas Augstākās tiesas lēmumam un atteica Čārlija vecākiem īstenot viņa vēlmi transportēt bērnu pāri okeānam.
Tiesa uzsvēra - "Great Ormond Street" slimnīcas mediķi uzskata, ka bērnu glābt nav iespējams un norāda, ka turpmākā ārstēšana tikai paildzinās mazā cilvēciņa ciešanas.
Vecākiem arī atteikta iespēja izņemt Čārliju no slimnīcas, lai viņš var nomirt savās mājās, savā gultiņā.
Tiek plānots, ka Čārlijs piektdien, 7. jūlijā, tiks atslēgts no dzīvību uzturošajām ierīcēm. To bija iecerēts darīt jau senāk, tomēr klīnikas vadība gāja pretī vecākiem un piekrita dot viņiem vairāk laika, lai atvadītos no dēliņa.