Ja slēpotājs cieš negadījumā
Pirms dodies uz kalna, rūpīgi apzini savas tiesības un pienākumus. Zini, ja tevis dēļ kāds cietīs negadījumā, visus cietušā izdevumi būs jāsedz tev!
Pateicoties labvēlīgajiem ziemas laika apstākļiem, īpaša dzīvība šogad vērojama uz Latvijas slēpošanas kalniem. Daudzi tikai šogad apgūst slēpošanas prasmes, biežāk uz kalniem satiekas dažādu iemaņu līmeņu slēpotāji, un ir lielāks sadursmes un traumu risks. Tāpēc visiem aktīvā sporta veida piekritējiem apdrošināšanas kompānija If atgādina tiesības, kā saņemt kompensāciju. Bet atceries – slēpošanas trasē esi iecietīga! Respektē citus slēpotājus un viņu iemaņas!
Zaudējumi pēc negadījuma uz kalna var tikt mērāmi vairākos tūkstošos latu, ko veido ārstēšanās izdevumi pēc negadījuma, pārejoša darba nespēja, iespējamie cietušā aprūpes vai rehabilitācijas izdevumi, sadursmē bojāts īpašums (slēpes, mobilais telefons, fotokamera...). Normatīvie akti paredz, ka cietušajam zaudējumus sedz vainīgā persona. Ja vainīgajam negadījuma izraisītājam ir vispārējā civiltiesiskā apdrošināšana – viņa apdrošinātājs.
Savukārt, ja negadījums notiek slēpošanas kalna īpašnieka vainas dēļ, piemēram, nekvalitatīva, neprofesionāli izbūvēta pacēlāja dēļ vai nepietiekama trašu nožogojuma dēļ, zaudējumi jākompensē slēpošanas trases īpašniekam vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātājam.
Ko darīt, lai saņemtu zaudējumu kompensāciju pēc slēpošanas negadījuma?
• Jāfiksē negadījuma fakts – vēlams saņemt vainīgā apstiprinājumu par faktu un viņa kontaktinformāciju, ārzemēs – noteikti nepieciešams izsaukt policiju.
• Jābūt lieciniekiem, kas bijuši uz kalna slēpošanas vietā un redzējuši negadījumu (lai izbēgtu no strīda, ka patiesībā neveikli nokritāt pats).