Edija Šnipkes recepte! Mājās gatavots suši
Reiz nogaršojis suši, mūziķis Edijs Šnipke dažādas tā receptes izmēģināja arī mājās un atklāja, ka pats ir īsts pavārs. Kad tuvojas paša vai sievas jubileja, jau laikus tiek gādātas visas nepieciešamās sastāvdaļas, lai taptu tāds suši, kādu reti var atrast pat smalkos restorānos.
«Man patīk, gatavojot ēdienu, brīvi eksperimentēt. Pēc tam, kad biju nogaršojis un pats pagatavojis dažādus suši, esmu atklājis recepti, pēc kuras izriet, ka šis ķīniešu ēdiens šķiet vislieliskākais!» saka Edijs. Piedāvājam Edija recepti, lai to vari pagatavot arī tu.
1. solis
Speciālos suši rīsus ieliek bļodiņā un 20 minūtes tur ūdenī, noskalo, atkal aplej ar ūdeni un pēc 10 minūtēm noskalo vēlreiz. Tad rīsiem uzlej nepieciešamo ūdens daudzumu, kas norādīts uz rīsu iepakojuma, un vāra. Kad rīsi izvārīti, tajos iecilā speciālo suši etiķi. Rīsus atdzesē.
2. solis
Strēmelēs sagriež gurķi (ja tā viducis ir skābens vai sēklas pārāk lielas, to izgriež), avokado un lasi.
3. solis
Ņem suši lapas un uz speciāla salmu paliktņa liek ar glancēto pusi uz leju. Uz lapas vienmērīgi klāj rīsus tā, lai suši lapa tiem nespīdētu cauri. Ar rīsiem izklāj nedaudz vairāk kā pusi suši lapas (pārējā daļa jāatstāj brīva, lai ar to varētu sastiprināt suši veltnīti).
4. solis
Rīsiem pāri smērē Filadelfijas sieru. Visā lapas garumā pa vidu liek lasi, virsū garneles, bet gar malām – vienā pusē avokado, bet otrā – gurķa strēmeles.
5. solis
Ar speciālā salmu paliktnīša palīdzību saritina suši rīsu lapu ar visu pildījumu. Paliktnis nepieciešams tādēļ, lai veltnītis sanāktu līdzens. Kad tiek līdz suši lapas ar pildījumu neapklātajai daļai, pirksti jāsamitrina ar ūdeni un ar tiem jāsaslapina šī lapas daļa. Tad to pietin cieši klāt, lai lapas abas malas savienojas. Lapas brīvā daļa jāsaslapina, lai tā labāk saliptu un veltnītis nenāktu vaļā.
6. solis