Stringbiksītes vairs nav modē. 6 lietas, kam nav vietas tavā skapī
Ja esi jau tikusi vaļā no neskaitāmiem veselībai nedraudzīgiem niķiem (kūkām, kotletītēm, kokteilīšiem), tad te tev būs vēl daži kaitīgi ieradumi, kam nav vietas tavā dzīvē, proti, skapī.
Kvēlās aukliņbiksīšu piekritējas, pirmkārt, jūsu iecienītā veļa vairs nav aktuāla! Otrkārt, ir taču jārūpējas, lai apakšveļa būtu higiēniska un pasargātu slēptās vietas no aukstuma, bet kā gan to spēj pāris aukliņu?! Nieze, apsārtums, tūska, hemoroīdi, iekaisumi un pat vaginālās un urīnceļu infekcijas ir stringu „labais” darbs. Turklāt tās ir tramplīns jau esošajai infekcijai no taisnās zarnas uz vagīnu. Nepārliecinājām? Nu tad nežēlo naudu – nopērc vismaz kokvilnas vai zīda. Turklāt tā, lai der.
Nemaz nevīpsnājiet par stringotājām – jūs, kas ērti iekortelējušās neilona pantalonos. Neilons aiztur mitrumu, radot paradīzi baktērijām. Cirkšņi svīst kā traki, āda tiek kairināta, bet kombinācijā ar apmatojuma skūšanu, kas traumē mata izvadkanālu, ir ideāla vide infekcijai. Kāds brīnums, ja bikini rotā strutu pūslīši?! Grūtniecēm tās vispār vajadzētu aizliegt ar likumu. Siltumu nedod, bet „nospiež” apasiņošanu. Kur tā pasliktinās, orgāns nepretojas infekcijai. Apakšbiksēm sviedri jāuzsūc, tāpēc kokvilna ir tavas pēcpuses labākais draugs. Bet mūsu senči valkāja pat lina apakšveļu, kas austa no pakulām, lai viegli masētu intīmās zonas.
Mode ir mode, bet tikai roku, kāju un sejas āda ģenētiski ātri piemērojas aukstumam. Citur asinsvadi tik ātri nespēj paplašināties, tāpēc plikie vēderi un muguras ir drauds ne tikai ādai, bet arī nierēm un dzimumorgāniem. Par laimi, tas jau mazinājies, bet omītēm nav dota iespēja atviegloti nopūsties. Aktuāli nu superpiespīlētie „skinny” džinsi. Izskatās labi, taču nospiež ko vairāk par tauku kroku uz gurniem. Tie veicina skābekļa badu. Nospiežot asinsvadus un pasliktinot asinsriti, cieš ne tikai āda (rodas nieze), bet pat dzimumfunkcija. Arī „skinny” veicina bikini matiņu ieaugšanu.
Tām piedēvēts teju kulta statuss. Nu kas tā par modisti kurpēs ar mediķu ieteikto trīs, četru centimetru papēdi?! Nelīdz pat tendences, kas jau šopavasar atļāva nolaisties zemāk pie zemes. Nē, skaistuma vārdā staigāsim kaut uz pirkstgaliem. Burtiskā nozīmē, jo augstpapēdenēs pēda balstās tikai uz pirkstu pamatnēm. Smadzenes saņem falšu signālu: „Stāvu uz pirkstgaliem!”, un ķermenis attiecīgi sagrupējas. Tā līdzās vēnu pārslodzei rodas muskuļu disbalanss. Un tas rada deformētas pēdas vai muguras sāpes. Ja neparko nevēlies šķirties no papēžiem, vienīgais glābiņš ir ideāli pieguļoša lieste.
Lietainām dienām tie der. Bet visu rudeni tik gumijniekos, gumijniekos vien nav prāta darbs. Arī kājām jāievelk elpa, taču zābakos tās gluži vai sautējas. Pēdas svīst, un tām uzglūn sēnīšu slimības, saplaisājušas pirkstu starpas un infekcija. Tomēr gumijniekus prom nemet. Kad skaistuma vārdā esi gatava iet ja ne caur uguni, tad ūdeni, atceries – slapjas vai nosalušas kājas ir drošs ceļš uz iesnām. Tāpēc draudzējies ar gumijniekiem peļķainās dienās, bet tikai komplektā ar kokvilnas zeķēm.
Muižkung, turiet mani, es ģībstu... Kā tu domā, kāpēc vēsturiskajās filmās skaistās dāmas tik bieži zaudē samaņu? Pareizi – viņām nav, ko elpot. Kas agrāk korsetes, tagad kleitas, svārki vai žaketes, tikai pāris izmērus par mazu. Apžmiegts apģērbs nospiež krūšu kurvi, un ar laiku to tāpat kā ribas vari deformēt. Nu tāpat kā, piemēram, krūštura lencītes, kas, regulāri iegriežoties ādā, ar laiku atstāj nedzēšamas pēdas – iespiedumus.
Konsultē dermatoloģe Rita Gūtmane