Pirmais modes virtuālais muzejs pasaulē
Modes metrs Valentīno un viņa biznesa un dzīves partneris Džankarlo Džameti kuši klajā ar ultralaikmetīgu un neordināru projektu – Valentino Garavani Virtuālo muzeju, pirmo šāda veida muzeju pasaulē.
Šķiet, itāļu modes dizainera Valentīno 2008. gada krāšņās ardievas aktīvai darbībai modes pasaulē bijušas pāragras. Kā jau īstens dīva (turklāt no modes pasaules), Valentīno atļāvās vien daudznozīmīgu pauzi, lai viņa atgriešanās – taču jau pilnīgi citā tēlā – būtu vēl efektīgāka.
Valentīno virtuālais muzejs
Grandiozā projekta ietvaros jaunā muzeja apmeklētājiem tiek piedāvāts Valentīno 50 karjeras gadu arhīvs – 5000 vienības. Gan tērpi, gan video, skices, modes šovu ieraksti (kopskaitā 95), fotogrāfijas un dažādi ar tērpu tapšanas vēsturi saistīti dokumenti. Muzeja virtuālā telpa ir ekvivalenta 10 000 m² reālai telpai – ar zālēm un istabām, turklāt trīsdimensiju efekts skatītājam garantē īsta muzeja apmeklējuma sajūtu. Intervijā WWD Valentīno apgalvo: “Es to uzskatu par sava mantojuma daļu un esmu priecīgs, ka tūkstošiem studentu, jauno dizaineru un modes cilvēku varēs redzēt un studēt manu darbu ikvienā tā aspektā – jaunākajām paaudzēm vieglā un pieejamā veidā. Taču vienlīdz svarīgi ir atcerēties pagātni un pārskatīt modi, kas veidojusi mūsu dzīves. Es to dēvētu par Nākotnes Atmiņu.”
Muzejā cita starpā aplūkojami 300 tērpi, arī ikoniskākie dizainera modeļi, piemēram, Sofijas Lorēnas augstās modes kleita, kas savulaik radīta speciāli Spartaka pirmizrādei, kāzu kleita, ko 1968. gada vilka Žaklīna Kenedija, topot par Aristoteļa Onaša kundzi, tērps, kurā 2001. gadā pēc sava Oskara devās Džūlija Robertsa, utt. Turklāt, uzklikšķinot uz eksponātiem, tos iespējams ne tikai aplūkot 360 grādu leņķī un līdz sīkākajai detaļai, bet arī uzzināt visus to vēstures faktus! Tostarp arī anekdotes un kuriozus, kādi ne reizi vien gadījušies ikonisko kleitu un to tikpat ikonisko valkātāju dzīvē.
http://valentino-garavani-archives.org/