Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Ko Ārsti Tev Nestāsta": resnākus mūs padara tieši mazkaloriju produkti

Sievietēm
2013. gada 29. oktobrī 11:22 2013. gada 29. oktobrī 11:22
 
Taukvielu renesanse turpinās! Šī tēma žurnāla „Ko ārsti tev nestāsta” novembra numurā izskatīta uzreiz vairākos rakstos – par mazkaloriju diētu ačgārno efektu, visveselīgākajām eļļām un jauno uztura piramīdu.

Par to, ka tauki nepieciešami gan veselam ķermenim, gan smadzeņu attīstībai, liecina ne tikai novatoriski atklājumi un gadu desmitiem ilgi pētījumi, bet arī ieskats cilvēces ēšanas paradumu vēsturē - piesātinātos taukus cilvēki ēduši jau 2,3 miljonus gadu, un cilvēka smadzenes lielā mērā attīstījušās tieši gaļas un tajā esošo tauku dēļ. Pagājušā gadsimta beigu mazkaloriju diētas ir bijušas pašas maldinošākās – no tām pamazām sākusies īsta aptaukošanās un sirds un asinsvadu slimību epidēmija. Tauki rada sāta sajūtu, kas nezūd stundām. Ieturot beztauku diētu, cilvēki reti jūtas paēduši, tāpēc pastāvīgi meklē dažādas uzkodas un našķus - ogļhidrātus. Mēdz teikt, ka diēta bez taukvielām ir kā braukšana automašīnā bez bremzēm - nekas nevar apetīti apturēt, izņemot, protams, avāriju (saslimšanu). Lūk, šādas braukšanas rezultāts: Amerikā pašlaik ir vismazākais tauku patēriņš pasaulē, un amerikāņi ir pasaulē resnākā tauta. Turpretī franču uzturā ir daudz produktu ar piesātinātajām taukskābēm (sviests, siers, krējums, olas, gaļa un treknas pastētes), taču francūži ir ne tikai vistievākie Eiropā, bet arī maz slimo ar sirds un asinsvadu slimībām.

„Ko ārsti tev nestāsta” novembra numurā tiek apgāzts vēl viens mīts - par antidepresantiem. Šobrīd pasaulē no klīniskas depresijas cieš aptuveni 121 miljons cilvēku, un antidepresantiem tiek tērēti miljardiem eiro, taču... teorija, kas apgalvo, ka depresīvo cilvēku smadzenēs ir zems neirotransmitera serotīna līmenis, nekad nav pierādīta! Pat vēl trakāk – nav izdevies atklāt, ka depresija un serotīna līmenis ir savstarpēji saistīti, un zinātniekiem līdz šim nav pat izpratnes par to, kāds tad ir ideālais serotīna līmenis... Izlasot rakstu „Mīts par depresiju”, noskaidrosiet vairākus depresijas izraisītājus, kā arī uzzināsiet, kādi nemedikamentu līdzekļi spēj palīdzēt pārvarēt depresīvo pašsajūtu.

Ikvienam, kura mājas sienā ir kaut viena elektrības rozete, vajadzētu izlasīt jaunāko atklājumu par elektropiesārņojumu jeb piesārņotājenerģiju. Izrādās, elektromagnētiskais lauks (arī no portatīvā datora, mobilā telefona un radioaparāta) var izraisīt tādas slimības kā diabēts, astma, alerģija, aptaukošanos, galvassāpes, bezmiegu, bet grūtniecēm tas spēj ietekmēt pat augļa attīstību.  Kā no tā izvairīties, ja mūsdienu dzīve nav iedomājama bez elektrības un mobilajiem sakariem? Pirmkārt, ejot gulēt, atvienojiet elektroierīces no elektrības pārvades līnijas un... pārējo izlasīsiet „Ko ārsti tev nestāsta” novembra numurā!

Kasjauns.lv/ Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 10
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Pievienot komentāru