Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes foto

Londonas Dizaina biennālē Latviju pārstāvēs “Latvian Literature” ar kampaņu #iamintrovert

Kultūra
2020. gada 21. oktobrī 13:24 2020. gada 21. oktobrī 13:24
  Jauns.lv
Pēc uzvaras Latvijas Dizaina gada balvā 2019. gadā ar literatūras eksporta kampaņu “#iamintrovert” Londonas Dizaina biennālē Latviju pārstāvēs platforma “Latvian Literature”. Dizaina mākslas darbu uzticēts veidot vizuālajiem māksliniekiem Kristai un Reinim Dzudzilo un režisorei Unai Rozenbaumai, Jauns.lv informē platformas “Latvian Literature” pārstāvji.

Mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo sadarbībā ar Latvijas literatūras eksporta platformas “Latvian Literature” komandu un kampaņas #iamintrovert idejas autori Unu Rozenbaumu radījuši objektu “In3” jeb “Introvert In Interior” (Introverts interjerā). Plānots, ka biennālē burtiski atdzīvosies mākslinieka Reiņa Pētersona #iamintrovert kampaņas ietvaros zīmētie komiksa tēli – rakstnieks I. un rakstniece I. – , ar kuriem apmeklētājiem būs iespēja dalīties savā noslēpumā. Abi rakstnieku tēli uz šo noslēpumu sniegs privātu atbildi literārā formā.


“Objekts atsaucas Latvijas ekpozīcijai paredzētās izstādes telpas “Somerset House” interjeram, tajā esošajiem diviem vertikālajiem arkveida logiem. Kopā tie izveido telpisku trīsvienību. “In3” ir reizē sakrāls un sadzīvisks objekts, kurš pats ir telpa. Objekts atklājās skulpturāli, katrā pusē iekļaujot satura un formas atklājumu. Tas ir kā performatīvs, dzīvs piemineklis Latvijas tagadnes literātiem un literatūrai,” atklāj Krista un Reinis Dzudzilo.

Ar kampaņu #iamintrovert Latvija sevi pieteica, kopā Lietuvu un Igauniju kā goda valstis piedaloties Londonas grāmatu tirgū (The London Book Fair) 2018. gadā. Kampaņa atklāja Latviju kā introvertu rakstnieku nāciju, kuriem daudz vairāk par kopā sanākšanu un publisku pasākumu apmeklēšanu patīk vientulīgi nodoties grāmatu rakstīšanai. Kampaņa saņēmusi divas zelta medaļas reklāmas festivālā “Adwards” 2018. gadā, kā arī Latvijas Dizaina gada balvu 2019. gadā.

“Kampaņa sasniedz savus mērķus ar humoru un asprātību, kā arī uzkavējas cilvēku atmiņās. Tā parāda nācijas psihi sirsnīgi apburošā veidā ar bagātīgu satura klāstu. Mēs ceram, ka kampaņa turpinās iesākto,” atklāja “Latvijas Dizaina gada balvas 2019” žūrijas priekšsēdētājs, Viktorijas un Alberta muzeja (Victoria and Albert Museum) Dizaina, arhitektūras un digitālās mākslas nodaļas vadītājs, kā arī 2018. gada Londonas dizaina biennāles radošais direktors Kristofers Tērners (Cristopher Turner).

Londonas Dizaina biennāle (London Design Biennale) ir pasaules abiciozāku un izdomas bagātāko dizaineru, kuratoru un dizaina institūciju apvienība. Biennālei bija paredzēts notikt jau šī gada septembrī, bet saistībā ar vīrusa Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem tās norise pārcelta uz 2021. gada vasaru (1. – 27. jūniju). Māksliniece un scenogrāfe Esa Devlina (Es Devlin) par šī gada biennāles centrālo tēmu izvēlējusies rezonansi, kuru dalībnieki apspēlēs savos dizaina mākslas darbos. 2018. gadā Londonas Dizaina biennālē uzvarēja Latvijas mākslinieks Artūrs Analts ar mākslas instalāciju “Matter to Matter”.

Saistītās ziņas

Introvertu kampaņas radītāja un 4 bērnu māmiņa Una Rozenbauma: "Bez pašironijas es sen jau būtu nobraukusi ellē"
"Latvijas Dizaina gada balvu 2019" iegūst kampaņa "#esesmuintroverts"
7 padomi introvertiem cilvēkiem – kā veiksmīgi iepazīties portālos

Vizuālie mākslinieki Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo ir mākslinieku tandēms, kas kopīgi darbojas vizuālajā mākslā, teātrī un operā. Abi veidojuši scenogrāfiju, video un kostīmus iestudējumiem dažādos Latvijas teātros un operā, kā arī radījuši vairākas laikmetīgās mākslas personālizstādes, pēdējā no tām “Alma Mater” galerijā “Alma”. 2019. gadā Dzudzilo ar instalāciju “ZRwhdZ” pārstāvēja Latviju “Prāgas Scenogrāfijas Kvadriennālē”, kurā ieguva apbalvojumu. Šis darbs tika izstādīts Laikmetīgajā mākslas centrā “Kim?”. Un tika nominēts “Purvīša balvai 2021”. 2019. gadā ieguvuši “Latvijas Dizaina gada balvu” par vēstures ekspozīciju “Sirdsapziņas Ugunskurs”.

Režisore Una Rozenbauma vairāk nekā desmit gadus strādājusi par radošo direktori aģentūrās  “Mooz”, “DDB”, “Not Perfect”, “Vuca Communications”, “Ogvily”. Zīmola “#iamintrovert” idejas autore un radošā direktore. Veidojusi publicitātes kampaņas Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, žurnālam “Rīgas laiks”, portālam “Satori”, filmai “Melānijas hronika” un citām. Režisore un scenāriste filmām “Suns un sapnis”, “Atbrīvošanās” un “Logs”.

Vēl portālā

Eksperts brīdina Eiropu gatavoties ļaunākajam saistībā ar Ķīnas uzliesmojumu
Ķīnas pneimoniju uzliesmojums pārņem Eiropu un ASV
Eiropas pilsētas, kuras, visticamāk, vissmagāk cietīs no Ķīnas noslēpumainā "pneimonijas" uzliesmojuma 1
Pievienot komentāru