Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Franču mākslinieks radījis Eiropā grandiozāko mākslas darbu pār Beļģijas autostrādi

Dzīvesstils
28. novembrī 13:14 2019. gada 28. novembrī 13:14
Una Meistere | Pastaiga
Ir vērts sapņot lielus sapņus! Franču tēlnieka Bernāra Venē mūža projekts – 250 tonnu smagais un 60 metru augstais Lielais loks, kas stiepjas zem un virs autostrādes E411 Beļģijā, starp Luksemburgu un Namūru, – beidzot ir svinīgi atklāts.

No idejas rašanās brīža līdz tās realizācijai pagājuši vairāk nekā 33 gadi. “Pasaulē nav nekā līdzvērtīga,” nebūt ne pieticīgi, taču pamatoti saka pats Bernārs Venē. L’Arc Majeur ir matemātiski precīzi aprēķināta tērauda konstrukcija – 205° loks, kas augstuma ziņā pārspēj slaveno Jēzus statuju Riodežaneiro.

Turklāt Eiropas lielāko vides mākslas darbu nekas neaizklāj un neierobežo – traucoties pa E411 šoseju, tas redzams jau no trīs kilometru attāluma. Šķietami utopiskā ideja radīt milzu loku, kuram cauri ved autostrāde, māksliniekam nav devusi mieru kopš 80. gadiem.

Foto: Publicitātes foto

Jo veids, kā darbu uzlūkojam – no attāluma, tuvojoties tam straujā kustībā (nevis klasiski ejot apkārt mākslas darbam, kā tradicionāli aplūko skulptūras) –, piešķir tam īpašu raksturu un dinamiku.

Pat mobilitāti, kas pirmajā mirklī pārsteidz vēl vairāk nekā tā apjoms. Apstāties šeit nav iespējams, un skulptūra veido sirreālu dialogu ne tikai ar autobraucējiem, kuru priekšā tā iznirst pēkšņi vai iepriekš gaidīti, bet arī ar pašu lielceļu.

E411 99. kilometrs, Beļģija

Saistītās ziņas

9 gadus vecs beļģu puisēns kļūs par pasaulē jaunāko universitātes absolventu
Latviešu mākslinieki Somijā rada dabas koncertzāli, kas sairstot atkal kļūs par mežu 5
Mākslinieks Džeimss Tarels pārsteidz ar gaismas instalāciju Berlīnes kapličā

Vēl portālā

5 agrīnas pazīmes, kuras liecina - šis vīrietis nav domāts tev 1
Kāpēc tev jāpērk rozā HIMALAJU SĀLS?
Šovu zvaigznes Magones pirmie izaicinājumi jaunajā mājoklī – kas slauks kazu?
Tēmas: Beļģija
Pievienot komentāru

Видео: Пугачева в коротких шортах принялась прыгать от радости, увидев мужа

"Мечтает увидеть море": Родители пять лет не забирают из роддома абсолютно здоровую дочь: девочка никогда не покидала территорию больницы