Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
© Kate Rothko Prizel & Cristopher Rothko

Vīnē skatāma Marka Rotko retrospekcija; vairāki darbi šovasar ceļos uz Daugavpili

Pastaiga
2019. gada 10. jūnijā 10:14 2019. gada 10. jūnijā 10:14
  Una Meistere | Pastaiga
Vīnē, Mākslas vēstures muzejā skatāma vērienīga Daugavpilī dzimušā amerikāņu mākslinieka Marka Rotko (1903– 1970) retrospekcija. Izstādē eksponēti vairāk nekā 40 Rotko darbi, un tā tapusi ciešā sadarbībā ar viņa bērniem Keitu un Kristoferu Rotko, kuri ekspozīcijai aizdevuši arī virkni darbu no ģimenes kolekcijas. Retrospekcija Vīnē tiks izstādīta līdz 20. jūnijam.

Izstādes kurators Džespers Šarps ar Vīnes Mākslas vēstures muzeju sadarbojas kopš 2012. gada, kad šeit izveidoja modernās un laikmetīgās mākslas izstāžu un diskusiju programmu. Viņš kūrē arī izstāžu ciklu, kurā spilgtas mūsdienu mākslas personības aicinātas veidot savu īpašo izlasi no vairāk nekā četrus miljonus (!) objektu lielā muzeja pūra; nesenākā no tām bija kinorežisora Vesa Andersona un viņa dzīvesbiedres, rakstnieces un ilustratores Džumanas Malūfas, pārziņā.

Foto: © Kate Rothko Prizel & Cristopher Rothko

Ņemot vērā fonu – apjomīgo muzeja vēsturisko artefaktu kolekciju –, izstādē uzsvars likts arī uz Marka Rotko padziļināto interesi par mākslas vēsturi, filozofiju un arhitektūru. Sākot no studiju laika, kad viņš apmeklēja Metropolitēna muzeju Ņujorkā, kur pirmoreiz sastapās ar Rembrantu, Vermēru un citiem dižgariem, līdz braucieniem uz Eiropu, lai iepazītu baznīcu arhitektūru, kā arī vecmeistaru kolekcijas Parīzē, Londonā, Venēcijā, Romā un Florencē.

Foto: © Kate Rothko Prizel & Cristopher Rothko

Īpaša izstādes sadaļa atvēlēta gan tam Rotko daiļrades periodam, kad viņa rokraksts vēl bija izteikti figurāls, gan tā zelta fondam – 20 pēdējo mākslinieka karjeras gadu darbiem. Pirmoreiz Eiropā eksponētas arī 1958. – 1959. gadā tapušās lielformāta gleznas, kuru pasūtītāji bijuši Seagram ēkas attīstītāji Ņujorkā. 

Foto: © Kate Rothko Prizel & Cristopher Rothko

Sevišķi laba ziņa: vairāki no Vīnē skatāmajiem darbiem šovasar atceļos uz Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī, kur būs aplūkojami kā daļa no muzeja mainīgās ekspozīcijas!

Kunsthistorisches Museum
Maria-Theresien-Platz

Līdz 20. jūnijam.
khm.at

Saistītās ziņas

Latvijas reģionālo koncertzāļu un Rotko mākslas centra darbībai 2018.gadā piešķir miljonu eiro 2
Prestižākais izsoļu nams mūsu ģēnija Marka Rotko gleznu novērtē par sviestmaizi 169
Divas Rotko gleznas izsolītas par 76 miljoniem ASV dolāru 10

Vēl portālā

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 2
Seksuālā tuvība Covid-19 pandēmijas laikā. Vai mēs drīkstam nodarboties ar seksu? 3
Covid-19 konstatēta 26 NMPD darbiniekiem
Pievienot komentāru

Брюс Уиллис и Деми Мур решили самоизолироваться вместе

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей